Home Top News ଜୁଲାଇ ୧୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ...

ଜୁଲାଇ ୧୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଦିନ ହେବ ମ୍ୟାଚ୍

75

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୦-୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ସିରିଜର ଆରମ୍ଭ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଶିବିରରେ ଏକାଧିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ହେତୁ ଜୁଲାଇ ୧୮ କୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଶନିବାର ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇକୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରୁ ପ୍ରକାଶ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜଣାଯାଇଥିଲା ଯେ ଜୁଲାଇ ୧୩ ରେ କଲମ୍ବୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୁଲାଇ ୧୭ ରେ ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ଶାହାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ହୋଇଥିବା ଅପଡେଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ସିରିଜ୍ ଜୁଲାଇ ୧୮ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ୟାମ୍ପରୁ ୪ ଟି କୋଭିଡ୍ -୧୯ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା, ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଫ୍ଲାୱାର ଅତ୍ୟଧିକ ସଂକ୍ରାମକ ଡେଲଟା ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଜୁଲାଇ ୦୮ ଏବଂ ୦୯ ରେ ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଜୀବାଣୁ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଏବେ ସେମାନଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଏହି ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରିଜର୍ଭ ଦଳର ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିବା ପରେ ଗ୍ରାଣ୍ଟଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆରଟି ପିସିଆର୍ ଟେଷ୍ଟରେ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା। ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ସେତେବେଳେ ନିଜ ନିଜ କୋଠରୀରେ (ହାର୍ଡ କ୍ୱାଣ୍ଟିନରେ) ଥିଲେ। ତେଣୁ ଗ୍ରାଣ୍ଟକୁ ତୁରନ୍ତ ଏକ ପୃଥକ ଜୋନ୍ କୁ ପୃଥକ ବାସକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।

କରୋନାଭାଇରସ୍ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଅନେକ ବ୍ୟାଘାତ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ନିଜ ଦଳରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବର୍ତ୍ତମାନ ୱେଟ୍ ଏଣ୍ଡ ୱାଚ୍ ପଦ୍ଧତିକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଥିବାବେଳେ, ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ, ଏକ ସମାନ ରଣନୀତି ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅଧିକ କୋଭିଡ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜଟିଳତା ଦେଖାଗଲେ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏକ ଦଳଙ୍କୁ ନେଇ ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ପ୍ରାଟିସ୍ କରୁଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳାଳିମାନେ ଜୁଲାଇ ୧୨ ରେ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ ଅବଧି ଶେଷ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ସେମାନଙ୍କର କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି, ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୧୩ ରେ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ଏହି ସିରିଜ୍ ରେ ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଜୁଲାଇ ୧୮, ୨୦ ଏବଂ ୨୩ ରେ କଲମ୍ବୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୨୫ ରେ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ୨୭ ଏବଂ ୨୯ ରେ ଖେଳାଯିବ।

ତାରିଖ ମ୍ୟାଚ୍ ଭେନୁ ସ୍ଥାନ ସମୟ
୧୮ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୧ ମ ODI RPICS, କଲମ୍ବୋ ଦିନ ରାତି।
୨୦ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୨ ୟ ODI RPICS, କଲମ୍ବୋ ଦିନ ରାତି।
୨୩ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୩ ୟ ODI RPICS, କଲମ୍ବୋ ଦିନ ରାତି।
୨୫ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୧ ମ T20 RPICS, କଲମ୍ବୋ, ରାତ୍ରୀ।
୨୭ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୨ ୟ T20 RPICS, କଲମ୍ବୋ, ରାତ୍ରୀ।
୨୯ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ୦୩ ୟ T20 RPICS, କଲମ୍ବୋ, ରାତ୍ରୀ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.