Home Top News ଏସୀୟ ବକ୍ସିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ସଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ଭାରତକୁ ଦୁଇଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ପାଞ୍ଚଟି ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଆଠଟି...

ଏସୀୟ ବକ୍ସିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ସଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ଭାରତକୁ ଦୁଇଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ପାଞ୍ଚଟି ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଆଠଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ସହିତ ୧୫ ଟି ପଦକ

35

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨ ଜୁନ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଗତକାଲି ଦୁବାଇରେ ଚାଲିଥିବା ଏସୀୟ ବକ୍ସିଂ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ହେଭିୱେଟ୍ ବକ୍ସର ସଞ୍ଜିତ ପୁରୁଷ ୯୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଫାଇନାଲରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।

ସେ କାଜାଖସ୍ତାନର ଅଲିମ୍ପିକ୍ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ବିଜେତା ଭାସିଲିୟ ଲେଭିଟଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ରବିବାର ଦିନ ମହିଳା ୭୫ କିଲୋଗ୍ରାମରେ ପୂଜା ରାନୀ ପ୍ରଥମ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଥିଲେ।

ସଞ୍ଜିତ ଲେଭିଟଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ୪-୧ ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ଏହା ସହ ଦୁଇଟି ସଫଳ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ପାଞ୍ଚଟି ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଆଠଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ସହିତ ୧୫ ଟି ପଦକ ସହିତ ଏହାର ସଫଳ ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅମିତ ପାଙ୍ଗଲ ଏବଂ ଶିବ ଥାପା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ରୌପ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ।

୫୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ବର୍ଗର ପୁରୁଷ ଫାଇନାଲରେ ୨-୩ ରେ ପାଙ୍ଗଲ ଉଜବେକିସ୍ତାନର ବିଶ୍ୱ ତଥା ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଜୋରୋଭ ଶାଖୋବିଦିନଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ।

୬୪ କିଲୋଗ୍ରାମ ଫାଇନାଲରେ ୨-୩ରେ ଥାପା ମୋଙ୍ଗୋଲିଆର ବାତାରସୁଖ ଚିଞ୍ଜୋରିଗଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ।

୬ ଥର ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଏମସି ମେରିକୋମ୍, ପାଙ୍ଗଲ, ଥାପା, ଲାଲବୁଟସାଇହି ଏବଂ ଅନୁପମା ରୌପ୍ୟ ପଦକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଆଠ ଜଣ ବକ୍ସର – ବିକାଶ କୃଷ୍ଣ, ସିମରଞ୍ଜିତ କୌର, ଲୋଭଲିନା ବୋର୍ଗୋହେନ, ଜୟସମିନ, ସାକ୍ସି ଚୌଧରୀ, ମୋନିକା, ସାୱେଟି, ଏବଂ ବରିନ୍ଦର ସିଂ – ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜେତା ଥାପା, ଏସିଆନ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ରେ ପାଞ୍ଚଟି ପଦକ ଜିତିଥିବା ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁରୁଷ ବକ୍ସର।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.