Home Top News ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତାଲିକାରେ ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଆଦର ପୁନାବାଲାଙ୍କ...

ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତାଲିକାରେ ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଆଦର ପୁନାବାଲାଙ୍କ ନାମ

96

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆମେରିକାରୁ ପ୍ରକାଶିତ ପତ୍ରିକା ଟାଇମ୍ ମାଗାଜିନ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏଥିରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ସିଇଓ ଆଦର୍ଶ ପୁନାୱାଲାଙ୍କୁ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି। ଏହି ତାଲିକାକୁ ୬ ଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ପାୟୋନିଅର୍, ଆର୍ଟିଷ୍ଟ, ଲିଡର, ଆଇକନ୍, ଟାଇଟାନ୍ ଏବଂ ଇନୋଭେଟର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ବିଶ୍ୱ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶ୍ରେଣୀରୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଗରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି

ଟାଇମ୍ ମାଗାଜିନ୍ ର ଏହି ତାଲିକା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ତାଲିକାରେ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଏଣ୍ଟ୍ରି ବହୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ସମ୍ପାଦକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଏ। ତାଲିବାନର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅବଦୁଲ ଘନି ବରାଦର ମଧ୍ୟ ବୁଧବାର ଦିନ ପ୍ରକାଶିତ ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜୋ ବିଡେନ, କମଲା ହାରିସ, ସି ଜିନପିଙ୍ଗ ଏବଂ ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱର ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା, ଗୁଗୁଲର ସିଇଓ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ, ଏଚଆଇଭି ଗବେଷକ ରବିନ୍ଦର ଗୁପ୍ତା ଏବଂ ଶାହିନ୍ ବାଗ ଧାରଣାରେ ଜଡିତ ଥିବା ବିଲକିସ୍ ରହିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.