ad
Coronavirus Outbreak

ଆଜିଠୁ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ: ଦେଶବାସୀ, ସାଂସଦଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବେ ଯେ, ସମଗ୍ର ଦେଶ ସୈନିକମାନଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ସଂସଦରେ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ। ଏହି ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସଂସଦ ଗୃହରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି। ଏଥର ଅଧିବେଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୀର୍ଘ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ସମସ୍ତେ ପରଷ୍ପରକୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିବେଶରେ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। ଏହି ଅଧିବେଶନରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ। ଅନେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। କରୋନା ମଧ୍ୟ ଅଛି, କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ହେବ।

ସୋମବାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସଂସଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ଉଭୟ ଗୃହରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ସହ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଆଇନଜୀବୀ ଏକ ମୂଲ୍ୟ ସଂସ୍କରଣ କରିବେ।

ଅକ୍ଟୋବର ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଜାରି ରହିବ।

କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ହେତୁ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ସଂସଦର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ଅବଧିକୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଥିବାର ଉଲ୍ଲେଖ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିବେଶରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ରୋଗର ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସତର୍କତା ରହିଛି। ସାରା ଦେଶରେ ୪୭, ୫୪, ୩୫୭ ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିଛି।

କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆରାମ ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି। ଲୋକସଭା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୋଭିଡ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ଟିକା ନ ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିଶ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଟିକା ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରୁ ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇପାରିବ।

ସୀମାନ୍ତରେ ସେନାର ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ଚୀନ୍ ସହ ଛିଡା ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ସମଗ୍ର ଦେଶ ସେମାନଙ୍କ ପଛରେ ଅଛି।

ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ସମସ୍ତ ସାଂସଦ ସଂସଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବେ ଯେ ସେମାନେ ଆମର ସେନାବାହିନୀର ସାହସୀ ସୈନିକମାନଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ଦୁଇଟି ଗୃହ ମଧ୍ୟରୁ ଲୋକସଭା ସୋମବାର ଦିନ ସକାଳ ୯ ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ରାଜ୍ୟସଭା ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟାରୁ ୭ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବସିବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top