Home Top News ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରଥମ ଦିନ, ଅକ୍ଷର ନେଲେ ୨ ୱିକେଟ୍‌, ସିରାଜଙ୍କ...

ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରଥମ ଦିନ, ଅକ୍ଷର ନେଲେ ୨ ୱିକେଟ୍‌, ସିରାଜଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଜୋ ରୁଟ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ଇଲଣ୍ଡ – ୩୦/୩

37

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟରେ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ଜୋ ରୁଟ୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଛି। ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଏବଂ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଡାନିଏଲ ଲରେନ୍ସ ଏବଂ ଡୋମ ବେସଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଲଣ୍ଡ ୧୩ ଓଭର ଖେଳି ୩୨ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଅକ୍ଷରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଡୋମ ସିବିଲି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ପରେ ଇଲଣ୍ଡ ର ସ୍କୋର- ୧୫/୧। ଡୋମ ସିବିଲି (୨) ଆଉଟ୍‌ ହେବା ପରେ, ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ରାଉଲି (୯) ଆଉଟ୍‌, ସିରାଜଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଜୋ ରୁଟ (୫) LBW ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ (୧୦), ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ(ଅଧିନାୟକ) (୨) ଖେଳୁଛନ୍ତି।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ଖେଳାଉଛି

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ କେବଳ ତିନିଜଣ ମୁଖ୍ୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଦେଇଛି। ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍, ଜ୍ୟାକ୍ ଲିଚ୍ ଏବଂ ଡୋମ୍ ବେସ୍ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ବୋଲର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ, ଜୋ ରୁଟ୍ ଏବଂ ଡାନିଏଲ୍ ଲରେନ୍ସ ସମର୍ଥନ କରିବେ। ଟପ୍ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଲରେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସିରିଜରେ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ଏବଂ ଯଦି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର ’କରେ ତେବେ ଏହା ଜୁନ୍ ମାସରେ ଲର୍ଡସରେ ଫାଇନାଲରେ ହେବ ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଫାଇନାଲ ଦୌଡ଼ରୁ ବାହାରେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଇଲଣ୍ଡ ଏହି ଫାଇନାଲ ଟେଷ୍ଟରେ ଜିତିବ, ତେବେ ଭାରତକୁ ଟାଇଟଲ ମ୍ୟାଚରୁ ବାହାର କରିଦେବ ଏବଂ ଟିମ୍ ପାଏନ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବ।

ଭାରତର ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌ : ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା

ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌ : ଡୋମ ସିବିଲି, ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ରାଉଲି, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ଜୋ ରୁଟ୍ (ଅଧିନାୟକ), ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ, ଓଲି ପୋପ୍, ବେନ୍ ଫକ୍ସ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଡୋମ ବେସ୍, ଜ୍ୟାକ୍ ଲିଚ୍, ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍ ଏବଂ ଡାନିଏଲ୍ ଲରେନ୍ସ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.