ad
ଓଡ଼ିଶା

ପୂଜା ଉତ୍ସବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତେଜସ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ରୁ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଏକ ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷେତ୍ର ଭାରତୀୟ ରେଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଏବଂ କ୍ୟାଟରିଂ କର୍ପୋରେସନ୍ (ଆଇଆରସିଟିସି) ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ରୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ- ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦ-ମୁମ୍ବାଇ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ତେଜ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ ରୁ କରୋନା କାରଣରୁ ଉଭୟ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅନୁମୋଦନ ପାଇବା ପରେ ଆଇଆରସିଟିସି ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟ କର୍ପୋରେଟ ଟ୍ରେନର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ବୋଲି ଆଇଆରସିଟିସି ମୁଖପାତ୍ର ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି।

ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଆଦର୍ଶ ହେତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିକଳ୍ପ ସିଟ୍ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅବଧି ପାଇଁ ଖାଲି ରହିବ। ଟ୍ରେନ ପାଇଁ ବୁକିଂ ଅକ୍ଟୋବର ୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ କୋଭିଡ -୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲ ପରେ ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେସନ୍ ପ୍ରୋସିସର୍ (SOP) ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଯାତ୍ରୀମାନେ ଥରେ ବସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଆସନ ବଦଳାଇବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଫେସ୍ କଭର ଏବଂ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ।

ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲରେ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ୍ ସଂସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିସ୍ତୃତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯିବ।

ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କୋଭିଡ -୧୯ ସୁରକ୍ଷା କିଟ୍ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ଯେଉଁଥିରେ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର, ମାସ୍କ, ଫେସସିଲ୍ଡ ଏବଂ ଏକ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ କୋଚରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରିବେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top