Home Top News ସ୍ୱିସ୍ ଓପନ୍ ୨୦୨୧ : ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ହୋଇପାରେ କାରୋଲିନା ମାରିନ ସାମ୍ନା

ସ୍ୱିସ୍ ଓପନ୍ ୨୦୨୧ : ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ହୋଇପାରେ କାରୋଲିନା ମାରିନ ସାମ୍ନା

31

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୬-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ସଟଲର ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ସ୍ୱିସ୍ ଓପନର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଡେନମାର୍କର ମିଆ ବ୍ଲିଚଫେଲ୍ଡଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପରେ ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ ରେ, ସେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଜିତିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

୪୩ ମିନିଟ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୨୨-୨୦, ୨୧-୧୦ ରେ ଜିତିଛନ୍ତି। ଫାଇନାଲରେ ସେ ସ୍ପେନର କାରୋଲିନା ମାରିନ ଏବଂ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପର୍ଣ୍ଣପାଭି ଚାଉଚୋଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲର ବିଜେତାଙ୍କୁ ସାମନା କରିବେ। ଗତ ମାସରେ ଆୟୋଜିତ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଓପନ୍‌ରେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ବ୍ଲିଚଫେଲ୍ଡ ପିଭି ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ସିନ୍ଧୁ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଫର୍ମକୁ ଦେଖି ଲାଗିଲା ଯେ ସେ ସହଜରେ ଜିତିବେ କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନଥିଲା। ୧୭-୧୨ ର ଅଗ୍ରଣୀ ଥିବା ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଡେନମାର୍କର ଖେଳାଳି ହଇରାଣ କରିଦେଇଥିଲେ। ସେ କ୍ରମାଗତ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରି ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସମାନ ହୋଇଥିଲେ। ସିନ୍ଧୁ ୨୦–୧୭ ରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ବ୍ଲିଚଫେଲଡଟ୍ ପୁଣି ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସିନ୍ଧୁ ତିନିଥର ଖେଳ ପଏଣ୍ଟ ବଞ୍ଚାଇ କରି ଖେଳ ଜିତିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍‌ରେ ବ୍ଲିଚଫେଲଡଟନ୍ ଅନେକ ପ୍ୟାଚ୍ କରିଥିଲେ, ଯାହା ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ସିନ୍ଧୁ ବିରତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧–୬ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କୁ ଫେରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.