Home Top News SBI ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ଉପାୟ: ଏହିପରି ଘରେ ବସି ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌ କରିପାରିବେ ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ବର...

SBI ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ଉପାୟ: ଏହିପରି ଘରେ ବସି ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌ କରିପାରିବେ ମୋବାଇଲ୍‌ ନମ୍ବର ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଫ୍ରଡ଼୍‌ରୁ ବଞ୍ଚିବେ

77

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆପଣଙ୍କର SBIରେ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଅଛି କି? ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ଘରେ ଅପଡେଟ୍ କରିପାରିବେ। ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହି କାମ ସହଜରେ କରାଯାଇପାରିବ।

ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅପଡେଟ୍ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଡିଜିଟାଲ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ବିଶେଷକରି କରୋନା ଯୁଗରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅନଲାଇନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସହିତ ସେହି ଗତିରେ ସାଇବର ଠକେଇ ମଧ୍ୟ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଅପଡେଟ୍ ରହିବା ଉଚିତ୍। ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇମେଲ୍ ଆଇଡି।

ଯଦି ଏହି ଦୁଇଟି ଅପଡେଟ୍ ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାରବାର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ଠକାମିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇନାହିଁ, ତେବେ ଏହି କାମଟି ବହୁତ ସହଜ।

SBI ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି କାମ ଘରୁ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଲଗଇନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିପାଇଁ www.onlinesbi.com ର ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ। ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ମୋ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଏବଂ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଖୋଲିବ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ / ମୋବାଇଲରେ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ। ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ପାସୱାର୍ଡ ସହିତ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ। ସେହିଭଳି, ଆପଣଙ୍କର ଇମେଲ୍ ID ମଧ୍ୟ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇପାରିବ।

ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ
ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଲଗଇନ୍ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ କିମ୍ବା ବ୍ୟବହାର କରୁନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହି କାମ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ https://retail.onlinesbi.com/retail/userdrivenregdetailswin.htm ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର, CIF ନମ୍ବର, ଶାଖା କୋଡ୍, ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ସହିତ ଅନେକ ସୂଚନା ପାଇଁ ପଚରାଯାଏ। ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଅପଡେଟ୍ ହେବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାକୁ ଯାଇ ଏହି କାମ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ।

ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ କିପରି ଅପଡେଟ୍ କରିବେ

ପ୍ରଥମେ ନିକଟସ୍ଥ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ। କାର୍ଡ ସ୍ୱାଇପ୍ କରିବା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିକଳ୍ପ ଆସେ। ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପଞ୍ଜିକରଣ ଏଠାରେ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଅପଡେଟ୍ ର ବିକଳ୍ପ ଏଠାରେ ଆସେ। ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପୁରୁଣା ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପଚରାଯାଏ, ତାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପାଇଁ ପଚରାଯାଏ। OTP ଉଭୟ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ଆସିବ। OTP ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପରେ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଅପଡେଟ୍ ହେବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.