ad
ଅନୁଗୁଳ

ଆସନ୍ତା ଚାରିଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା : ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଏବଂ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ, ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଣି ଭରିବାର ସମ୍ଭାବନା, ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ପାଣିପାଗ ଖବର

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଘନୀଭୂତ ହେବା କାରଣରୁ ଏହା ଲଘୁଚାପ ରୂପ ନେଇଛି। ପଶ୍ଚିମ ମଧ୍ୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଓ ଉତ୍ତର ଆନ୍ଧ୍ର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଏହି ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଆସନ୍ତା ଚାରିଦିନ ଯାଏଁ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାକୁ ନଜରରେ ରଖି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଓ ସଜାଗ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ବିଶେଷ କରି ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର ପାଣିପାଗ ଖବର –

ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାର ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ହାଲୁକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହିତ ବିଜୁଳି ଏବଂ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ମାରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଜଗତସିଂହପୁର, କଟକ, ପୁରୀ, କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୁରଭଞ୍ଜ, ଦେବଗଡ଼, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ସମ୍ବଲପୁର ଏବଂ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଆସନ୍ତା କାଲି, ୩ ତାରିଖ ପାଇଁ –

ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରାୟ ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ହାଲୁକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହିତ ବିଜୁଳି ଏବଂ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ମାରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – କେନ୍ଦୁଝର, ଅନୁଗୁଳ, ବୌଦ୍ଦ, ସମ୍ବଲପୁର, ସୋନପୁର, ଢେଙ୍କାନାଳ ଏବଂ କଟକ ପାଇଁ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏପରିକି କଟକରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷାପାଣି ଭରି ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – କଳାହାଣ୍ଡି, କନ୍ଧମାଳ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ଯାଜପୁର, ଭଦ୍ରକ, ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ନୟାଗଡ଼, ଖୋର୍ଦ୍ଦା, ଏବଂ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଇଁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

୪ ତାରିଖ –

ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରାୟ ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ହାଲୁକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହିତ ବିଜୁଳି ଏବଂ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ମାରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – କଳାହାଣ୍ଡି, କନ୍ଧମାଳ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ନବରଙ୍ଗପୁର ରେ ଏବଂ ରାୟଗଡ଼ାଜିଲ୍ଲାର ଏକ କିମ୍ବା କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – ସୋନପୁର, ସମ୍ବଲପୁର, ନୂଆପଡ଼ା, ଗଞ୍ଜାମ, ବୌଦ୍ଦ, ଅନୁଗୁଳ, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ପାଇଁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

୫ ତାରିଖ –

ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରାୟ ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ହାଲୁକାରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହିତ ବିଜୁଳି ଏବଂ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ମାରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – ବରଗଡ଼, ନୂଆପଡ଼ା, ନବରଙ୍ଗପୁର ରେ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ଏବଂ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଏକ କିମ୍ବା କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି।

ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ – କୋରାପୁଟ, ରାୟଗଡ଼ା, କନ୍ଧମାଳ, ନୟାଗଡ଼, କଟକ, ଯାଜପୁର, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ପାଇଁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୦.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫.୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧.୮ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୯.୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୦.୩ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

କଟକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୯.୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୨.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୮.୬ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ପାରାଦୀପ ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୧.୭ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୬.୩ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୭.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୧.୬ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଗୋପାଳପୁର ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୦.୯ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪.୩ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୮.୮ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୭.୭ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୨.୬ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୮.୬ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୮.୭ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୧୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୯.୪ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ବାରିପଦା ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୯ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୨ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୧.୬ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୧.୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨.୪ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାଗଡ଼ ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୭.୬ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୨.୨ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୮.୩ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩.୭ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୨ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୦ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ହୀରାକୁଦ ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୮.୧ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୭ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩.୨ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ତାଳଚେର ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୦.୧ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪.୩ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୩ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଭବାନୀପାଟଣା ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୧.୬ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୬.୨ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୩ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩.୪ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୧୮.୬ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା . ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୦.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୭ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଟିଟିଲାଗଡ଼ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା . ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ମାଲକାନଗିରି ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୦ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪.୨ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫.୨ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୧୭.୬ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୦.୪ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୧୮.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୮ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୩.୮ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ବୌଦ୍ଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୪.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୪ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୧ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ଛତ୍ରପୁରରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୯ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୫.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୯ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୬.୭ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୨.୮ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା

ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକତମ ତାପମାତ୍ରା ୩୦ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିବା ବେଳେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁନତମ ତାପମାତ୍ରା ୨୬.୫ ଡଗ୍ରୀ ସେ, ଥିଲା ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫ ମିଲି ମିଟର ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top