ad
ଓଡ଼ିଶା

ଆଜିଠୁ ମହଙ୍ଗା ହେଲା Paytm, କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଯୋଡିବା ଉପରେ ୨% ଚାର୍ଜ ଲାଗିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆପଣ ଗ୍ରୋସରୀ ଷ୍ଟୋରରୁ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା, ପାଣି କିମ୍ବା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ କରିବା, ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରିବା, ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ DTH ରିଚାର୍ଜ କରିବା କିମ୍ବା ଅନଲାଇନ୍ ଅର୍ଡର ପାଇଁ ଆପଣ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ସାଧାରଣ କାରବାର ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର। ଆଜି (୧୫ ଅକ୍ଟୋବର) ଠାରୁ ପେଟିଏମ୍ ବ୍ୟବହାର ମହଙ୍ଗା ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ରୁ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ଟଙ୍କା ଲୋଡିଂ କଲେ ଲାଗିବ ୨%

ବାସ୍ତବରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟ୍ ରେ ଟଙ୍କା ଲୋଡିଂ ଉପରେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଚାର୍ଜ କରୁନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। Paytmbank.com/ratesCharges ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫, ୨୦୧୦ ଠାରୁ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ଟଙ୍କା ଯୋଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ୨ ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ ସହିତ ଜିଏସଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଆପଣ ଏକ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଯୋଡ଼ିବେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ୧୦୨୦ ଟଙ୍କା ଦେୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିୟମ ୯ ଅକ୍ଟୋବରରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାର ଥିଲା।

ବର୍ତ୍ତମାନ, କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମ୍ ରୁ ଟଙ୍କା ଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧ ପ୍ରତିଶତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଦେଉଛି। ମର୍‌ଚଚାଣ୍ଟ ସାଇଟରେ ଦେୟ ଦେବା ପାଇଁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ।

କୌଣସି ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ସାଇଟରେ ପେଟିଏମ୍ ରୁ ପେମେଣ୍ଟ କଲେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ। Paytm ରୁ Paytm ୱାଲେଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଏଥି ସହିତ, ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ନେଟ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ ଟଙ୍କା ଯୋଡିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଦେୟ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ।

୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୦ ରେ, କମ୍ପାନୀ ନିୟମ ବଦଳାଇଥିଲା

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ ରେ ମଧ୍ୟ ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଦ୍ୟାବଧି, ଯଦି ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଗୋଟିଏ ମାସରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ ଟଙ୍କା ଯୋଗ କରୁଥିଲେ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ୁନଥିଲା। ତେବେ, ଯଦି ସେ ୧୦, ୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଯୋଡ଼ୁଥିଲେ ସେବେ ସେଥିପାଇଁ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ରୁ, ଯଦି ଆପଣ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡରୁ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ କୌଣସି ରାଶି ଲୋଡ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top