Home Top News ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌ : ଶ୍ରେୟସ-ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ, ଭାରତର ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶ ଏପରି ହୋଇପାରେ

ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌ : ଶ୍ରେୟସ-ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ, ଭାରତର ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶ ଏପରି ହୋଇପାରେ

118

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ଟି -୨୦ ସିରିଜ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ODI ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ୧୭ ଜଣ ସଦସ୍ୟ (୧୪ ପ୍ରମୁଖ) ଗଠନ କରିଛି। ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି। ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିବାରୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌କୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଅଟକଳ ଲଗାଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତର ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌

ଓପନର୍ସ :
ଟି -୨୦ ସିରିଜର ଓପନିଂରେ ହୋଇଥିବା ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଦେଖାଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦେଇଥିଲେ। ବିରାଟ ସିଧାସଳଖ କହିଥିଲେ ଯେ, କେବଳ ଅଭିଜ୍ଞ ଯୋଡି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ମଧ୍ୟମ କ୍ରମ:

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଠାରେ ବିରାଟ ନିଜେ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ODI ସିରିଜରେ ଏହା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ। ଏଠାରେ ପୁଣି ଥରେ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟ ତିନି ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ୱାନ୍‌ଡେ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ରହିପାରନ୍ତି।

ୱିକେଟ୍ କିପର :

ଗତ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ୱିକେଟ୍ କିପିଂରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଆଣିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପୁନର୍ବାର ପନ୍ତଙ୍କୁ ଯୋଡି ପାରିବ0।

ଅଲରାଉଣ୍ଡର:

ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ବୋଲିଂ କରିବା ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଭଲ ବୋଲିଂ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ସ୍ପିନର:

ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଯିଏ ବହୁ ଶୀଘ୍ର ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସ୍ପିନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଦଳରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି, ସେ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ। ୟୁଜେଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଇରେଜ୍‌ମାନେ ତାଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ, ତେଣୁ ବୋଲର କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇପାରେ।

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର:

ଦଳର ଅଗ୍ରଣୀ ବୋଲର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ନିଜର ଲୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ବିଶେଷ କରି ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଜବରଦସ୍ତ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ପୁଣି ଥରେ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ ଟି ନଟରାଜନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଟି -୨୦ ସିରିଜର ଅଂଶ ଥିଲେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି।

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍‌ :

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାୱନ, ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଟି ନଟରାଜନ୍, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ୍:

ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଟି ନଟରାଜନ୍, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.