Home ଓଡ଼ିଶା ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କରୋନା ଟିକା – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କରୋନା ଟିକା – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

71

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୯ ଅକ୍ଟୋବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ମୋଦୀ ସରକାର ଏହି ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇ ପାରନ୍ତି। ଇକୋନୋମିକ ଟାଇମ୍ସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଦେଶକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି କରୋନା ଟିକା ଉତ୍ପାଦନ ହେବ ସେତେବେଳେ ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯିବ।

ଦେଶରେ କରୋନା ମାମଲା ୮୦ ଲକ୍ଷ ପାର କରିସାରିଲଣି। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶକୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଟିକାପ ପରୀକ୍ଷଣ ସରି ଏହାର ଉତ୍ପାଦନ ହେବା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯିବ। କରୋନା ଟିକା ଟୀକାକରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ଏହି ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। କରୋନା ଟିକା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ କୋଲ୍ଡ ଚେନ୍ ର ଯୋଜନା ଚାଲିଛି।

ଇକୋନୋମିକ୍ ଟାଇମ୍ସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେଲେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯିବ। କାହାକୁ ଛାଡି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି କରୋନା ଟୀକାକରଣର ମାଗଣା ଟୀକାକରଣକୁ ଇଙ୍ଗିତ କରୁଛି ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସରକାର ଏହି ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ତେବେ ଏହି ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସ୍ତରରେ ବିପଦର ନିକଟତମ ଲୋକଙ୍କୁ କରାଯିବ। ଏଥିରେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବା ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସାମିଲ ହେବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.