ad
ଓଡ଼ିଶା

EPFO ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ ସେବା: ଏବେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ରେ ମେସେଜ୍ କରିପାରିବେ, PF ଆକାଉଣ୍ଟ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩-୧୦ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ଅବସର ପାଣ୍ଠି ସଂସ୍ଥା EPFO ଏହାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ, EPFO ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ହେବ। ଏହି ସୁବିଧା ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟମାନ ଅଭିଯୋଗ ସମାଧାନ ଚ୍ୟାନେଲ ସହିତ EPFO ପୂର୍ବରୁ ଉପଲବ୍ଧ- EPFiGMS ପୋର୍ଟାଲ୍, CPGRAMS, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ (ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର) ଏବଂ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ୨୪x୭ କଲ୍ ସେଣ୍ଟର ସହିତ ଅତିରିକ୍ତ ସେବା।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଏହାର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଆହୁରି ବଢାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡ ସଂଗଠନ (ଇପିଏଫଓ) କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ତଥା ନିରନ୍ତର ସେବା ପ୍ରଦାନକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହାର ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଏହି ସିରିଜ୍ ଅଧୀନରେ ଏକ ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ଆଧାରିତ ହେଲ୍ପଲାଇନ-କମ-ଅଭିଯୋଗ ସମାଧାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।

ଭାରତରେ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ଏକ ବିଶାଳ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଭାବରେ ଉଭା ହେଉଛି। EPFO ଏହି ଅସାଧାରଣ ସୁଯୋଗର ସୁଯୋଗ ନେଇଛି। ଏହି ଆପ୍ ଏହାର ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରବେଶ ଏବଂ ଯୋଗାଯୋଗକୁ ସୁଗମ କରିଥାଏ। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ PF ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ EPFO ର ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ସୁବିଧା କରିବ।

ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ ବର୍ତ୍ତମାନ EPFO ର ସମସ୍ତ ୧୩୮ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଯେକୌଣସି ଗ୍ରାହକ EPFO ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସେବା ସହ ଜଡିତ ଯେକୌଣସି ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ କିମ୍ବା ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଏହି ହେଲ୍ପଲାଇନ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବରରେ ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ମେସେଜ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି।

ସମସ୍ତ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ହ୍ୱାଟ୍ସ୍ ଆପ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର EPFO ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟର ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଏହି ହେଲ୍ପଲାଇନ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବ ଏବଂ EPFO ଶେଷରେ ଏହାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଶୁଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ।

ଏହା ମଧ୍ୟସ୍ଥିମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳତାକୁ ଦୂର କରିବ। ଏହାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସୂଚନା ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ EPFO ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନଙ୍କର ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଇଛି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top