Home Top News CICSE ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ବିଷୟରେ ହେଲା ପରିବର୍ତ୍ତନ

CICSE ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ବିଷୟରେ ହେଲା ପରିବର୍ତ୍ତନ

37

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୯-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ‘କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଏକ୍ଜାମିନେସନ’ (CICSE) ସୋମବାର ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ କେତେକ ବିଷୟ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ଏହା ଅଧୀନରେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନୂତନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ICSE (କ୍ଲାସ୍ ଦଶମ) ର ସଂଶୋଧିତ ସମୟ ସାରଣୀ ଅନୁଯାୟୀ, “ଅନାବଶ୍ୟକ ପରିସ୍ଥିତି” ହେତୁ ମେ ୧୩ ଏବଂ ୧୫ ରେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ।

ଏହି ପରୀକ୍ଷାଗୁଡ଼ିକରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ପୂର୍ବରୁ ମେ ୧୩ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଦଶମ କ୍ଲାସ୍ ଇକୋନୋମିକ୍ସ (ଗ୍ରୁପ୍ II ଇଲେକ୍ଟିଭ୍) ପରୀକ୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ମେ ୪ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ମେ ୧୫ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଆର୍ଟ ପେପର ୨’ (ପ୍ରକୃତି ଚିତ୍ରାଙ୍କନ / ପେଣ୍ଟିଂ) ର ପରୀକ୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ମେ ୨୨ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ‘ଆର୍ଟ ପେପର ୩’ (ମୂଳ କମ୍ପୋଜିଟ୍) ଏବଂ ‘ଆର୍ଟ ପେପର ୪’ (ଆପ୍ଲାଏଡ୍ ଆର୍ଟ) ଯଥାକ୍ରମେ ୨୯ ଓ ୫ ଜୁନ୍ ରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ।

ପରୀକ୍ଷା ୧୬ ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ISC (ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ) ର ସଂଶୋଧିତ ସମୟସୀମା ଅନୁଯାୟୀ, ମେ ୧୩ ଏବଂ ୧୫ ଏବଂ ଜୁନ୍ ୧୨ରେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ। CICSE ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ତଥା ସଚିବ ଗେରି ଅରାଥୁନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଭାରତୀୟ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅଫ୍ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଏଜୁକେସନ୍’ (ଆଇସିଏସ୍ଇ) ଅଧୀନରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଆସନ୍ତା ୫ ରୁ ଜୁନ୍ ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ‘ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା’ (ଆଇଏସ୍ସି) ଅଧୀନରେ ଦ୍ୱାଦଶ ମାନକ ପରୀକ୍ଷା ଏପ୍ରିଲ୍ ୮ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.