Home Top News ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ମଜୁ ଭର୍ଗିସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସ୍ ରେ WHMO ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ

ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ମଜୁ ଭର୍ଗିସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସ୍ ରେ WHMO ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ

36

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୯-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ନାସା ମଙ୍ଗଳ ମିଶନର ସ୍ୱାତୀ ମୋହନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ପରେ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟମାନେ ଦେଶପାଇଁ ବେଶ୍‌ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ମଂଜୁ ଭର୍ଗିସ୍‌ଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସର ସାମରିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (WHMO) ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶାସନର ବରିଷ୍ଠ ଏବଂ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପଦବୀରେ ଦୁଇ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିଛନ୍ତି।

ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବେକ ମୁର୍ତ୍ତୀ, ସର୍ଜନ ଜେନେରାଲଙ୍କ ପାଇଁ ମନୋନୀତ; ବନୀତା ଗୁପ୍ତା, ଆସୋସିଏଟ୍ ଆଟର୍ଣ୍ଣି ଜେନେରାଲ୍ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଜାତୀୟ ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିଷଦର ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ଭାବେ ଭରତ ରାମମୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ସମୀରା ଫାଜିଲି ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭର୍ଗିସଙ୍କର ପିତାମାତା କେରଳରୁ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଏକ ଫେଡେରାଲ୍ ଏଜେନ୍ସିର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଯେତେବେଳେ ବାରାକ ଓବାମା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଖାଦ୍ୟ ସେବା, ପ୍ରାଥମିକ ପରିବହନ, ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ସମେତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଚିକିତ୍ସା ସେବା, ଏବଂ ଆତିଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ହ୍ୱାଇଟ୍‌ ହାଉସର ବିଭିନ୍ନ ଘଟଣା ତଥା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସାମରିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଥାଏ।

ଭର୍ଗିସ ପୂର୍ବରୁ ବିଡେନଙ୍କ ଉଦ୍ଘାଟନୀ କମିଟିର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଏହି ଅଭିଯାନର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.