Home Coronavirus Outbreak ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଗଲା? ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କର : ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଗଲା? ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କର : ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

351

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇବା ଏବଂ ପରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ବାକ୍ୟକୁ ପୁନଃ ଟୁଇଟ୍ କରି ନିଜକୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ସେ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛି ଲୋକ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଶିଶୁ ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଗଲା? ଏହି ମାମଲାରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

କେରଳର ୱାୟାନାଡର ସାଂସଦ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ପିକ୍ଚରକୁ ମଧ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ପ୍କ୍ଚରକୁ ମଧ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ କଳା ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ପୋଷ୍ଟରକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦୀ ଜୀ, ଆମ ପିଲାମାନଙ୍କ ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଇଲେ?
ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଟିକାକୁ ନେଇ ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଥିଲେ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଟିକା ରଣନୀତି ଏକ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ …ଭାରତକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଟିକା ରଣନୀତି ଆବଶ୍ୟକ। ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଗଙ୍ଗା କୂଳରେ ୧, ୧୪୦ କିଲୋମିଟର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨, ୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଥିଲେ, “ଗଙ୍ଗାକୁ ଯିଏ ମା’ ବୋଲି କହୁଥିଲେ, ସେ ମା’ ଗଙ୍ଗାଙ୍କୁ ଆଜି କାନ୍ଦୁଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଭିସ୍ତା ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ତାଙ୍କ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ଦୃଶ୍ୟକୁ ହଟାଇବା ଉଚିତ ଯେଉଁଥିରୁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଭିସ୍ତା ପ୍ରକଳ୍ପ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉନାହିଁ।

ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇବା ମାମଲାରେ ୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ୨୫ ଟି ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛି ଏବଂ ୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଧିକାରୀମାନେ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଖାଥିଲା, ମୋଦୀ ଆମ ପିଲାମାନଙ୍କ ଟିକା କାହିଁକି ବିଦେଶକୁ ପଠାଇଲ? ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୋଲିସ ପୋଷ୍ଟର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇଥିଲା, ପରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ, ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଆଦେଶକୁ ଅବମାନନା କରିବା ସହିତ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ସଂହିତା ଧାରା ୧୮୮ ଅନୁଯାୟୀ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୫ ଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତିନୋଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତିନୋଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରୁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ବାହାରୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତିନିଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରେ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.