Home Top News କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଖବର ମଧ୍ୟରେ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଜେପି ନଜ୍ଡାଙ୍କ...

କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଖବର ମଧ୍ୟରେ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଜେପି ନଜ୍ଡାଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ

96

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଜୁନ୍ ୧୧ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଜେପି ନାଡାଙ୍କ ସହ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବୈଠକରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ଏହି ବୈଠକଗୁଡ଼ିକ ଏପରି ଏକ ସମୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ସମୀକ୍ଷା ଠାରୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ପ୍ରମୁଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ପୁନଃ ଗଠନ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ବୈଠକ କରି ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ହିସାବ ନେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ୭ ଲୋକ କଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଏଭଳି ତିନୋଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ତିନୋଟି ବୈଠକ ପାଞ୍ଚ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିଲା।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗରେ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଉପସ୍ଥାପନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। କରୋନା ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଇବା ପରେ ଏହି ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୃଷି, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ, ପଶୁପାଳନ ଏବଂ ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ, ଆଦିବାସୀ ବ୍ୟାପାର, ସହରାଞ୍ଚଳ ବିକାଶ, ସଂସ୍କୃତି, ପରିସଂଖ୍ୟାନ, ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ, ରେଳବାଇ, ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାପାର, ଜଳ ଶକ୍ତି, ପେଟ୍ରୋଲିୟମ, ଇସ୍ପାତ ଏବଂ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବୈଠକ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏଭଳି ବୈଠକ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.