Home ଓଡ଼ିଶା ତାଜା ଅପଡେଟ୍‌ – କେରଳ ଭୂସ୍ଖଳନ – ୫ ମୃତ, ୮୦ ଫଶିଥିବାର ଆଶଙ୍କା –...

ତାଜା ଅପଡେଟ୍‌ – କେରଳ ଭୂସ୍ଖଳନ – ୫ ମୃତ, ୮୦ ଫଶିଥିବାର ଆଶଙ୍କା – ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ

76

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୭-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କେରଳର ଇଡୁକି ଜିଲ୍ଲାର ରାଜାମାଲାଇରେ ପେଟ୍ଟିମୁଡିରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟିବା ପରେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ପରିବାର ଫଶିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିମାଣରେ ମାଟି ପେଟିମୁଦିରେ, ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନେ ରହୁଥିବା ଘର ‘ଲେମ୍’ କିମ୍ବା କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ ଉପରେ ପଡ଼ିଯିବାରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଦବିରହିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଦେବକୁଲାମ ତହସିଲଡର ଏସିଆନେଟ ନ୍ୟୁଜକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାରିଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ଭୟ ରହିଛି।

ଏହି ଘଟଣା କାନନ ଦେବନ ହିଲ୍ସ ପ୍ଲାଣ୍ଟେସନ କମ୍ପାନୀ (କେଡିଏଚପି) ର ଇଷ୍ଟେଟରେ ଘଟିଛି। ଏହି ଶ୍ରମିକମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ ତାମିଲନାଡୁରୁ ଆସିଥିଲେ। ମୁନ୍ନାରର ଟାଟା ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ବେଭେରେଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ହାଇ ରେଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଜଣ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବାୟୁସେନାକୁ କହିଛି।

ସମସ୍ତ ଫୋନ୍ ଯୋଗାଯୋଗ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ବନ୍ଦ ରହିଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଫୋନ୍ ଡିଭାଇସ୍ ଚାର୍ଜ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏନଡିଆରଏଫ ର ଏକ ଟିମ୍ ଜିଲ୍ଲାକୁ ପଠାଯାଇଛି।

ବିଭିନ୍ନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ଅନେକ ରୁଟ୍ ଅବରୋଧ ହୋଇଥିବାରୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷମାନେ ଅନେକ ଅସୁବିଦାର ସମ୍ମୁଖାନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଇଡୁକିକୁ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ମେଡିକାଲ୍ ଟିମ୍ ଏବଂ ୧୫ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଠାଯାଇଛି ବୋଲି କେରଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ କେ ସେଲଜା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଅଧିକ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ପଠାଯିବ। ସଜାଗ ରହିବାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଇଡୁକି ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟଣାରେ ଏ ପ୍ରଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.