Home Top News ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଶେନ ୱାର୍ଣ୍ଣଙ୍କର ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ – ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ...

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଶେନ ୱାର୍ଣ୍ଣଙ୍କର ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ – ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦୁନିଆରୁ ନେଲେ ବିଦାୟ

95

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୪-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଶେନ ୱାର୍ଣ୍ଣଙ୍କର ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛନ୍ତି ୱାର୍ଣ୍ଣ। ୱାର୍ଣ୍ଣ, ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ନିକଟରେ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏଶେଜ ସିରିଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଭାବେ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ସେ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

ଏଶେଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ୪-୦ ରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ କ୍ରିସ ସିଲଭରଉଡଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ, ୱାର୍ଣ୍ଣ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ କହିଥିଲେ, “ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବା ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯେ ମୁଁ ଏହି କାମକୁ ବହୁତ ଭଲ କରିପାରିବି। ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଭଲ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଦଳରେ ବହୁତ ଗଭୀରତା ଅଛି। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ସାମାନ୍ୟ କିଛି ମୌଳିକତା ଠିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବି।”

ଶେନ ୱାର୍ଣ୍ଣଙ୍କର ୧୯ ବର୍ଷର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ସେ ନିଜର ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ବଲକୁ ଯେମିତି ଚାହୁଁଥିଲେ ସେପରି ମୋଡ଼ୁଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୩, ୧୯୬୯ ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଶେନ ୱାର୍ନ ୧୯୯୨ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ନିଜ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ନଚାଇଥିଲେ। ବଡ଼ ବଡ଼ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ଗୁଗଲି ବୁଝିପାରୁନଥିଲେ।

ଶେନ ୱାର୍ନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ୧୪୫ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୧୯୪ ଟି ODI ଖେଳିଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ୭୦୮ ୱିକେଟ୍ ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ ୱାର୍ଣ୍ଣ ୱାନ ଡେ ରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ୨୯୩ ୱିକେଟ୍ ରେକର୍ଡ଼ ଅଛି। ୨୦୦୭ ରେ ୱାର୍ଣ୍ଣ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.