Home Top News ରବିବାର ଦିନ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, କାମ ମିଳିବ, ଧନପ୍ରାପ୍ତି ହେବ

ରବିବାର ଦିନ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, କାମ ମିଳିବ, ଧନପ୍ରାପ୍ତି ହେବ

103

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରହର ନିଜର ବିଶେଷତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କରେ ଏହା ବିଶେଷ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ କେଉଁ ଗ୍ରହ ମନୁଷ୍ୟକୁ ଫଳ ଦେଇପାରେ। ତେଣୁ, କେଉଁ ଦିନ ଆମେ କେଉଁ କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ତାହା ଜାଣିବା ଉଚିତ୍।

ରବିବାର ଦିନ କେତେକ କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହକୁ ଖରାପ ପ୍ରଭାବର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ତେଣୁ ରବିବାର ଦିନ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କ ସର୍ବଦା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଜୀବନରେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ କିଛିନାଁ କିଛି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ। ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଦେଇପାରେ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଆମ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଆଣିଥାଏ।

ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବଙ୍କ ପୂଜା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପୂଜା କରି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଗୌରବ ବଢ଼ିଥାଏ ଏବଂ ତା’ର ଭାଗ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ।

ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାର ନିୟମ ରହିଛି। ଏହି ଦିନ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ଶକ୍ତି ବହନ କରନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମୂଳ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସ୍ଥିତି ସଠିକ୍ ହେବା ଉଚିତ୍। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ପାଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ, ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଦୁଃଖ ଦୂର ହୁଏ ଏବଂ ସେ ଏକ ସୁଖମୟ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ କିଛି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଆପଣ କିଛି ସରଳ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ନିଜ ଜୀବନକୁ ଖୁସି କରିପାରିବେ।

ରବିବାର ଦିନ ଏହା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ
୧- ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଲୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

୨ – ଏହି ଦିନ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମାଂସ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

୩- ରବିବାର ଦିନ କେଶ କାଟନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସୋରିଷ ତେଲରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, କ୍ଷୀର ଜାଳନ୍ତୁ ନାହିଁ।

୪- ଯଦି ଏହି ଦିନ ସମ୍ଭବ, ତମ୍ବାରେ ତିଆରି ଜିନିଷ କିଣିବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।

୫- ନୀଳ, କଳା କିମ୍ବା ଧୂସର ରଙ୍ଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ; ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ନହୁଏ ତେବେ ଜୋତା ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ

୧- ଯଦି ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ।
୨ – ଯଦି ଘରେ ଝଗଡା ହୁଏ, ତେବେ ମନରେ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାମ’ର ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.