Home Top News ଏବେ CA, CS ଏବଂ ICWA ଡିଗ୍ରୀ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍ ସହିତ ସମାନ ହେବ, UGCର...

ଏବେ CA, CS ଏବଂ ICWA ଡିଗ୍ରୀ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍ ସହିତ ସମାନ ହେବ, UGCର ସ୍ୱୀକୃତି ପ୍ରଦାନ

47

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ନିକଟରେ UGC ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହା ଶୁଣି (ଚାର୍ଟଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟି ଛାତ୍ର), ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଖୁସି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି CA, CS ଏବଂ ICWA ଡିଗ୍ରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ସହିତ ସମାନ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ। UGC ମୁଖ୍ୟତଃ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟସ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଏହା ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଆବେଦନ ଉପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ଆଇସିଏଆଇ କହିଛି ଯେ, ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଳ CA ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ। ବରଂ ସେମାନେ ସହଜରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ICAI, CCM ଧୀରଜ ଖଣ୍ଡେଲୱାଲ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁଜିସି CA, CS ଏବଂ ICWA ର ଯୋଗ୍ୟତାକୁ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍ ଡିଗ୍ରୀ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଛି।

ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ବୃତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ICAI ଏକ ଆଇନଗତ ସଂସ୍ଥା। ସଂସଦର ଅଧିନିୟମ – ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟସ୍ ଆକ୍ଟ ୧୯୪୯ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ନିକଟରେ ଏହି ସଂଗଠନ ସହିତ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ୍ କରିବା ପରେ ICAI ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ମାଧ୍ୟମରେ CA ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଡମିଶନ ନେଇପାରିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.