ad
ଅପରାଧ

ଘରେ ଚୋରୀ କରିବାକୁ ପଶିଲା ଚୋର, ଏସିର ଥଣ୍ଡା ପବନ ପାଇ, ମାଲିକ ବେଡ଼ ତଳେ ଶୋଇପଡ଼ିଲା, ଆଉ ତା’ ପରେ

ପ୍ରତିକାତ୍ମକ ଫଟୋ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏକ ମଜାଦାର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଚୋରର କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଏବଂ ହସିବେ ମଧ୍ୟ। ତେବେ, ଏହି ଚୋର ଚୋରି କରିବା ପାଇଁ ଘରେ ପଶିଲା, କିନ୍ତୁ ମାଲିକ ଘରେ ଏସିର ଥଣ୍ଡା ପବନ ପାଇବାରୁ ସେ ନିଜେ ଶୋଇପଡ଼ିଲା ମାଲିକର ବେଡ଼ ତଳେ, ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଲା ବେଳକୁ ସେ ପୋଲିସ ଗିରଫରେ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମାମଲା ଗୋଦାବରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋକାଭାରାମ ଗାଁର ଅଟେ। ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ସୁରୀ ବାବୁ ସେଠାରେ ରହୁଥିବା ସତୀ ଭେଙ୍କଟ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଘର ଚୋରି କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲା। ସତୀ ଭେଙ୍କଟା ରେଡ୍ଡୀ ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପର ମାଲିକ ବୋଲି ଭାବି ଚୋର ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା।

ଚୋର ଘର ଲୁଟିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏୟାର କଣ୍ଡିସନରର ଥଣ୍ଡା ପବନ ଖାଇ ଶୋଇପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆଖି ଖୋଲିବା ପରେ ସେ ନିଜକୁ ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ଦେଖିଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କରୋନାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରୀ ବାବୁ ମୁହଁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ଚୋରି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରୀ ପୋଲିସକୁ କହିଛି ଯେ, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସେ ଘର ମାଲିକଙ୍କ ନିତିଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲଭାବେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା ଯେ, ତା’ର ଚୋରି କେବେ ଧରାପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ, ସୁରି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ ରେ ସକାଳ ୪ ଟାରେ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସେହି ସମୟରେ ଗଭୀର ଶୋଇଥିବା ଘର ମାଲିକ ସତୀ ଭେଙ୍କଟ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ କୋଠରୀରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରୀ ବାବୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଦିନସାରା କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ହଠାତ୍ କୋଠରୀରେ ଥିବା ଏୟାର କଣ୍ଡିସନରର ଥଣ୍ଡା ପବନକୁ ଅନୁଭବ କଲାବେଳେ ସେ ବହୁତ ଭାରୀ ନିଦରେ ଶୋଇପଡିଥିଲା। ତା’ପରେ ସେ ଘରର ମାଲିକ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବେଡ଼ ତଳେ ବିଶ୍ରାମ ନେବାକୁ ସ୍ଥିର କଲା। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଚୋର ଜୋରରେ ଘୁଂଗୁଡ଼ି ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ମାଲିକଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଗଲା।

ଏହା ପରେ ମାଲିକ ବାହାରକୁ ଆସି ରେଡ୍ଡୀ ଚୋରକୁ କୋଠରୀ ଭିତରେ ତାଲା ପକାଇ ପୋଲିସକୁ ଡାକିଥିଲେ। ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ସାତଟା ବେଳକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରୀ ବାବୁକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ପୋଲିସ୍।

ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଚୋର କହିଛି ଯେ ସେ ଏକ ମିଠା ଦୋକାନରେ ଛୋଟ କାମ କରୁଥିଲା। କରୋନା କାରଣରୁ ଲକଡାଉନ୍ ହେତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚୋରୀ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ନିଦ ତାକୁ ଭାରି ପଡ଼ିଲା ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଗିରଫରେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top