Home Coronavirus Outbreak COVID-୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

COVID-୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

61

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୧୫ (ଓଡିଆ ପୁଅ): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ଦିନ ଦେଶର କରୋନାଭାଇରସ୍ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଜାରି ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଉପରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରୁଛନ୍ତି। ସକାଳ ୧୧ ଟାରୁ ଏହି ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହେବ ହୋଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଦେଶରେ COVID-୧୯ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ପରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଔଷଧର ଉପଲବ୍ଧତା ତଥା ଯୋଗାଣର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୁଧବାର ଏକ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ସରକାର COVID-୧୯ ପରିଚାଳନାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ଔଷଧ ଯୋଗାଣ ତଥା ମୁକର୍ମାଇକୋସିସ୍ ଉପରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଏକ PMO ରିଲିଜରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ତଥା ଆବଶ୍ୟକ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସହାୟତା ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ସହିତ ନିୟମିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଦ୍ୟତନ କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ୍ ର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ମାତ୍ରା ୧୮, ୦୪, ୨୯, ୨୬୧ ରହିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩, ୨୬, ୦୯୮ ନୂତନ COVID-୧୯ ମାମଲା, ୩, ୫୩, ୨୯୯ ଡିସଚାର୍ଜ ଏବଂ ୩, ୮୯୦ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମୋଟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୨, ୪୩, ୭୨, ୯୦୭ ରେ ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୨, ୦୪, ୩୨, ୮୯୮ ପୁନରୁଦ୍ଧାର, ୨, ୬୬, ୨୦୭ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ୩୬, ୭୩, ୮୦୨ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.