Home Top News ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ପପୁ ଯାଦବ ପାଟନାରେ ଗିରଫ

ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ପପୁ ଯାଦବ ପାଟନାରେ ଗିରଫ

71

ପାଟନା ୧୧-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ପପୁ ଯାଦବ ପାଟନାରେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଭଳି ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ତାଙ୍କ ନାମରେ ରହିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ଜାପ ମୁଖ୍ୟ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ପାଟଣାର ମାଣ୍ଡିରିସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ପପୁ ଯାଦବ ସକାଳେ PMCH ର କୋଭିଡ ୱାର୍ଡକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଖବର ଶୁଣି ସମର୍ଥକଙ୍କ ଭିଡ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଏକାଠି ହେବା ଆରମ୍ଭ କଲା। ପପୁ ଯାଦବ ସୋମବାର ମଧ୍ୟ PMCH ଯାଇଥିଲେ। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ସେମାନେ ବିନା ଅନୁମତିରେ ବୁଲିବା, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ ଲକ୍‌ଡାଉନ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମାମଲାରେ ପପୁ ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ଆମନୋରରେ FIR

MPLAD ପାଣ୍ଠିରୁ କିଣାଯାଇଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ସରନ ସାଂସଦ ରାଜୀବ ପ୍ରତାପ ରୁଡିଙ୍କ ମାମଲାରେ ଅକୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପପୁ ଯାଦବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗାର୍ଡଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ ତଥା ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ସରନ ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଇଟି ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛି। ଅମ୍ରାପୁରର ଜୟପ୍ରଭା କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରର କେୟାର ଟେକର ଏବଂ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ପପୁ ଯାଦବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗାର୍ଡମାନେ ପିଟିବା ଏବଂ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ରୁଡିଙ୍କ ସାଂସଦ କୋଟା ରୁ କିଣାଯାଇଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ନେଇ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା

ପପୁ ଯାଦବ ଅମାନୁରର ଜୟପ୍ରଭା କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରରେ ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ରଖିବା ନେଇ ସାରନ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମାମଲାଟି ଜୋର ଧରିଥିଲା। ରାଜୀବ ପ୍ରତାପ ରୁଡିଙ୍କ ସାଂସଦ ପାଣ୍ଠିରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କ୍ରୟ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ପପୁ ଯାଦବ ଅଣଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟର୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ରକ୍ଷୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିଥିଲେ। କରୋନା କାଳରେ ଡ୍ରାଇଭର ଅଭାବ ହେତୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପଞ୍ଚାୟତଗୁଡ଼ିକ ଫେରାଇ ଦେବା ପରେ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ଏଠାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଫଟୋଗ୍ରାଫ କରିବା ପାଇଁ ସୋମାନେ ନଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.