Home Top News ବାୟୁସେନା ନିଯୁକ୍ତି ଆବେଦନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କଲା CSAB

ବାୟୁସେନା ନିଯୁକ୍ତି ଆବେଦନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କଲା CSAB

57

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବାୟୁସେନା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅର୍ଥାତ୍ ବାୟୁସେନାରେ ବାୟୁସେନା ପୋଷ୍ଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍ ଓ୍ବାଇ ଅଧୀନରେ ବାୟୁସେନା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ଏବଂ ଓ୍ବାଇ ରେ ଚୟନ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ ର ବିଜ୍ଞପ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାୟୁସେନା ଚୟନ ବୋର୍ଡ (CASB) ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ରେ ବାୟୁସେନା ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧ ଏବଂ ବାୟୁସେନାରେ ଗ୍ରୁପ୍ ଓ୍ବାଇ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ CASB ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍, airmenselection.cdac.in ରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ୭ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୧ ରେ ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ।

ଆଇ ଏ ଏଫ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ଓ୍ବାଇ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧, ବାୟୁସେନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅର୍ଥାତ୍ ବାୟୁସେନାରେ ବାୟୁସେନା ପଦବୀ ୨୦୨୧ ର ଆଜି ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୱେବସାଇଟ୍ airmenselection.cdac.in ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

କିଏ ଆବେଦନ କରିପାରିବ?

CASB ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍ ଓ୍ବାଇ ଏୟାରମ୍ୟାନ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରୁପ୍ ଏକ୍ସ ରେ ଏୟାରମ୍ୟାନ୍ ହେବାକୁ, ଗଣିତ, ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଇଂରାଜୀ ବିଷୟ ସହିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦% ମାର୍କ ସହିତ ୧୦ + ୨ / ମାଧ୍ୟମିକ / ସିନିୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। କିମ୍ବା ୫୦% ମାର୍କ ସହିତ ତିନି ବର୍ଷର ଡିପ୍ଲୋମା ପାସ କରିଥିବା ଜରୁରୀ। ସେହିପରି, ଗ୍ରୁପ୍ ଓ୍ବାଇ ରେ ବାୟୁସେନା ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦% ମାର୍କ ସହିତ ୧୦ + ୨ / ମାଧ୍ୟମିକ / ସିନିୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ପାସ୍ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏଥି ସହିତ, ମେଡ଼ିକାଲ ପାଇଁ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ, ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ, ଇଂରାଜୀ ତଥା ବାୟୋଲୋଜି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ୍ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ୧୬ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୦୧ ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ୨୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୦୪ ପରେ ଜନ୍ମ ତାରିଖ ହୋଇନଥିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.