Home Top News ମିଆଁମାରରେ ହୋଇଥିବା ରାଜନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ବର୍ଷଣ ୨ ଜଣଙ୍କର...

ମିଆଁମାରରେ ହୋଇଥିବା ରାଜନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ବର୍ଷଣ ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି

86

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୧-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମିଆଁମାରରେ ହୋଇଥିବା ରାଜନୈତିକ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ବର୍ଷଣ ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିରୋଧ ଏବେ ହିଂସାତ୍ମକ ରୂପ ନେଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ରବର ଗୁଳି ଚଳାଇ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ଗୁଳି ଚଳାଇ ପାଣି ବର୍ଷା କରିଥିଲେ। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ସହର ମଣ୍ଡେଲା ଠାରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ୨ ଜଣ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଛାତିରେ ଗୁଳି ବାଜିବାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯିବା ବାଟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗୁଳି ବିନିମୟ ଘଟଣା ଯଦନାବୋନ୍ ବନ୍ଦର ନିକଟରେ ଘଟିଥିଲା ​​ଯେଉଁଠାରେ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ରବର ଗୁଳି ଓ ପାଣି ତୋପ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା।

ରବର ଗୁଳିରେ ଅତି କମରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ରାଜନୈତିକ ସତ୍ତା ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ୟଦନାବନ୍ ବନ୍ଦର କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦମନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସୈନିକ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ। ନିର୍ବାଚିତ ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ହସ୍ତାନ୍ତର ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦର କର୍ମଚାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.