ad
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ

ବିଜେପିର ଚାପରେ ମୁସ୍ଲିମ ହେବାଯୋଗୁଁ ଶମୀ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ହେଲେ ବାହର! ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୭-୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ ୨୦୧୯ ରେ ମୋହମ୍ମଦ ଶମୀଙ୍କୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଆରାମ ଦେଇଥିଲା। ଏହା ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନର କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ ମୂଲ୍ୟହୀନ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ ୨୦୧୯ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ସେମୀଫାଇନାଲ୍ ଯାଗା ବନାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ। ପାକିସ୍ତାନର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନର ସମୟରେ ସେଠାରେ କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଅନେକ ଅଜବ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଫ୍ୟାନ୍ସମାନେ ତାଙ୍କର ମଜା ଉଡ଼ାଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନର ଟିମ ଏବେ ନିଜର ଦେଶକୁ ପେରି ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ୍ସ ଚୁପ ହେବାକୁ ନାଁ ଧରୁ ନାହାଁନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ୍ସ ଏବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଉପରେ କମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ରବିବାରଦିନ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଏକ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଶୋ ରେ ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି କି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିରୁଦ୍ଧରେ ମୋହମ୍ମଦ ଶମୀଙ୍କୁ ଜାଣିଶୁଣି ପ୍ଲେଇଂଗ ଇଲେଭେନରୁ ବାହର କରାଯାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି, ‘ମୋହମ୍ମଦ ଶମୀ ବଢ଼ିଆ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ, ସେ ୧୫ ୱିକେଟ ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ମୁସ୍ଲିମ ହେବା କାରଣରୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରୁ ବାହର କରି ଦିଆଯାଇଛି। ତା’ ପଛରେ ବିଜେପିର ହାତ ହୋଇପାରେ।’

ଆପଣଙ୍କୁ କୁହାଯାଇପାରେଯେ, ଶନିବାରଦିନ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶମୀଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେଇକରି ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ମୌକା ଦେଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଟିମ ଟିମରେ ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା। ଯୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କର ଜାଗାରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରେ ଜାଗା ମିଳିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଟିମ ଲୀଡ୍ସର ପିଚକୁ ଦେଖି ଏହି ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲା। ପ୍ରକୃତରେ ଲୀଡ୍ସର ପିଚ ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଥିବାରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଶମୀଙ୍କ ଜାଗାରେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ମୌକା ଦେଇଥିଲା।

https://twitter.com/i/status/1147838259554344962

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top