Home Top News ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ମହଁଗା ମାଡ଼: ପେଟ୍ରୋଲ ପରେ ଏବେ ବଢ଼ିଲା ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ

ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ମହଁଗା ମାଡ଼: ପେଟ୍ରୋଲ ପରେ ଏବେ ବଢ଼ିଲା ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ

111

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧-୭ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ। ୨୫ ଟଙ୍କା ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୮୦୯ ରୁ ୮୩୪.୫୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସବସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଆଜିଠାରୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୨୫.୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ୧୪.୨ କିଲୋଗ୍ରାମର ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୮୩୪.୫୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ୭୬ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧, ୫୫୦ ଟଙ୍କା ହେବ।

ଜୁଲାଇ ମାସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ପରେ ଆଜି ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଘରୋଇ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସକୁ ୨୫.୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୮୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଏହି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୪.୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୮୩୪ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ସିଲିଣ୍ଡର କୋଲକାତାରେ ୮୬୧ ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୮୩୪.୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୮୫୦ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ଜୁଲାଇ ୧ ରେ ବିଭିନ୍ନ ସହରର ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ

– ଦିଲ୍ଲୀ – ୮୩୪ ଟଙ୍କା।

– କୋଲକାତା – ୮୬୧ ଟଙ୍କା।

– ମୁମ୍ବାଇ – ୮୩୪.୫ ଟଙ୍କା।

– ଚେନ୍ନାଇ – ୮୫୦ ଟଙ୍କା।

୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ।

୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ୮୪ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୫୫୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୋଲକାତାରେ ୧୬୫୧.୫ ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୫୦୭ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୧୬୮୭.୫ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.