Home Top News ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE ମେନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷାଫଳ – ଏଠାରୁ କରନ୍ତୁ ଡାଉନ୍‌ ଲୋଡ୍‌

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE ମେନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷାଫଳ – ଏଠାରୁ କରନ୍ତୁ ଡାଉନ୍‌ ଲୋଡ୍‌

34

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୪-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଜାତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି (NTA) ମିଳିତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା (JEE) ମେନ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। NTA ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ jeemain.nta.nic.in ରେ JEE Main ୨୦୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏଜେନ୍ସି ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟରେ ଫାଇନାଲ୍‌ ଆନ୍ସର କି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା। JEE ମେନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ସ୍କୋରକାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଲଗ୍ଇନ୍ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ସହିତ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ଲଗ୍ଇନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ। ୧୩ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରଖିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ୬ ଦିନରେ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କଲା NTA। ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି ଦେବାଶିଷ ପଣ୍ଡା। ସେ ମୋଟ ୯୯. ୯୫ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରଖିଛନ୍ତି।

JEE ମେନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫.୯ ଲକ୍ଷ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହାଜର ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ ୬.୧୯ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲେ।

ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ, ଆମେ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛୁ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଫଳାଫଳ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ –

ସିଧାସଳଖ ଲିଙ୍କରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ।

୧: jeemain.nta.nic.in କୁ ଯାଆନ୍ତୁ।
୨: ଫଳାଫଳ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।
୩: ଆପଣଙ୍କର ଲଗଇନ୍ ବିବରଣୀ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ।
୪: JEE ମୁଖ୍ୟ ଫଳାଫଳ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ରୁ ୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ଫଳାଫଳ ମାତ୍ର ୬ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.