ad
Coronavirus Outbreak

ପୁଣି ଦେଶରେ ୧୦ ହଜାର ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୮ ହଜାର ମୃତ୍ୟୁ, ତିନି ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁବ, ବିଶ୍ୱର ପଞ୍ଚମ ସଂକ୍ରମିତ ଦେଶ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୧-୬ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ ଆଜି ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୯,୯୯୬ ନୂତନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୫୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୫୮୨୩ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ ଲକ୍ଷ ୮୬ ହଜାର ୫୭୯ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ୮୧୦୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଗତକାଲି ଠାରୁ ୫୮୨୩ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଭଲ ଖବର ହେଉଛି ଯେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ୪୪୮ ଥିବାବେଳେ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୧ ହଜାର ୨୯ ଜଣ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୯୪,୦୪୧ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ୩,୪୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ୪୪ ହଜାର ୫୧୭ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।ଏଠାରେ ୪୬ ହଜାର ୮୬ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଅଛି |

ଦେଶରେ ୫୨ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୧୪୦ ଚେଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୮୦୮ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।

ସାରା ଦେଶରେ କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଖୁବଶୀଘ୍ର ୩ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଜୁନ୍ ମାସର ଦଶ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ତୃତୀୟାଂଶ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି।

ଭାରତରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଜାନୁୟାରୀ ୩୦ ରେ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ, ମେ ୧୮ ରେ, ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ଦିନରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଏକ ଲକ୍ଷ ମାମଲା କେବଳ ଚାଳିଶ ଦିନରେ ଆସିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ହାରରେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ତିନି ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ।

ଏକ ସପ୍ତାହରୁ ଅଧିକ ଦିନ ହେବ ଦୈନିକ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା, ବ୍ରାଜିଲ, ଋଷ ଏବଂ ବ୍ରିଟେନ ପରେ କୋଭିଡ -୧୯ ରେ ଭାରତ ହେଉଛି ପଞ୍ଚମ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ। କିନ୍ତୁ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ବ୍ରିଟେନ ସହିତ ଭାରତର ବ୍ୟବଧାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top