Home Top News ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ ରୁ ଏହି ୭ଟି କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେବ ପରିବର୍ତ୍ତନ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀ ହେବେ...

ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ ରୁ ଏହି ୭ଟି କ୍ଷେତ୍ରରେ ହେବ ପରିବର୍ତ୍ତନ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀ ହେବେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ

109

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ନୂତନ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ୧ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନୂତନ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରୁ ଏହିପରି ଅନେକ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ଯାହା ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟଯେ, ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡିକର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଭାବ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ତଥା ପେନ୍‌ସନ୍‌ଭୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ। ସରକାରୀ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଦର ଏବଂ ଆୟକରର ସ୍ଲାବ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏପ୍ରିଲ ୧ ରୁ ନୂତନ ଶ୍ରମ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେବା ସହିତ ବେତନ ସଂରଚନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଏହି କାରଣରୁ, ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ପାଣ୍ଠି (PF) ରେ ଅଧିକ ଅବଦାନ ରହିବ। ନୂତନ ଶ୍ରମ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବେତନକୁ ମୋଟ ବେତନର ଅତିକମରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଏହା ୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ଅଂଶଧନ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ। ମୌଳିକ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି PF ରେ ଅବଦାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଞ୍ଚୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଅବଧି ହ୍ରାସ ପାଇବ

ନୂତନ ଶ୍ରମ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟିର ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଲଗାତାର ୫ ବର୍ଷ କାମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

ଅତିରିକ୍ତ PF ଅବଦାନ ଉପରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ

ନୂତନ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୨୦୨୧-୨୨ ରେ, ୨.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ PF ଯୋଗଦାନ ଉପରେ ଆୟକର ଅଧୀନରେ ଟିକସ ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମାସକୁ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ବେତନଭୋଗୀ ଏହି ପରିସୀମା ଅଧୀନରେ ଆସିବେ।

୭୫ ବର୍ଷ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ITR ପୂରଣରୁ ମୁକ୍ତି

ବୃଦ୍ଧ ପେନସନଭୋଗୀ ଯେଉଁମାନେ ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି ସେମାନେ ITR ଦାଖଲ କରିବାରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସୁବିଧା କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଯାହାର ଆୟର ଉତ୍ସ ହେଉଛି ପେନ୍ସନ୍ ଏବଂ ଏଥିରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ସୁଧ।

LTC ଏନକ୍ୟାସ୍‌ ଅବଧି

ଭ୍ୟାକେସନ୍ ଟ୍ରାଭେଲ୍ କନ୍ସେସ୍ (LTC) ଭାଉଚର୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଛାଡ ଅବଧି ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ ରୁ କୌଣସି ଲାଭ ହେବ ନାହିଁ।

ଇ-ଇନଭଏସ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ ରୁ ବ୍ୟବସାୟ ରୁ ବ୍ୟବସାୟ (B2B) ବ୍ୟବସାୟ ଅଧୀନରେ, ଏପରି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଇ-ଇନଭଏସ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ ଯାହାର କାରବାର ୫୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.