Home Coronavirus Outbreak କ୍ରିକେଟ ଜଗତରୁ ବଡ଼ ଖବର – ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ

କ୍ରିକେଟ ଜଗତରୁ ବଡ଼ ଖବର – ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ

128

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସମଗ୍ର ଦେଶ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି। ଏହି ମହାମାରୀ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ଜଗତରୁ ବଡ ଖବର ଆସିଛି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତଥା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ରେଫରି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଏସସିଏ) ରବିବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ୬୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା।

ଏସଆରସି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଅତୀତର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରିକେଟର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ଏସସିଏର ସମସ୍ତେ ଦୁଃଖିତ।

ରବିବାର ସକାଳେ ସେ କୋଭିଡ -୧୯ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବା ସମୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଡାହାଣ ହାତର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଜାଡେଜା ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ।

ସେ ୫୦ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଏବଂ ୧୧ ଲିଷ୍ଟ ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୩୪ ଏବଂ ୧୪ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉଭୟ ଫର୍ମାଟରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୫୩୬ ଏବଂ ୧୦୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଚୟନକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ପରିଚାଳକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ୫୩ ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ, ୧୮ ତାଲିକା ଏ ଏବଂ ୩୪ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ବିସିସିଆଇର ଅଫିସିଆଲ୍ ରେଫରି ଥିଲେ। ସେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନର ଚୟନକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଦଳର ପରିଚାଳକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.