Home Coronavirus Outbreak ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛି କୋହଳ ସହିତ ଜୁନ୍ ୭ ତାରିଖ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଲକ୍ଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି

ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛି କୋହଳ ସହିତ ଜୁନ୍ ୭ ତାରିଖ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଲକ୍ଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି

156

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ମଇ ୨୯ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛି କୋହଳ ସହିତ ଜୁନ୍ ୭ ତାରିଖ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ, ମଇ ୩୧ ରୁ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏଥିରେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ରିହାତି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଅଧୀନରେ ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ସୀମା ପ୍ରାଚୀର କିମ୍ବା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରାଯାଇପାରିବ। ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏଥିପାଇଁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇ ପ୍ରକାରର କାମକୁ ଛାଡ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରାଯା।ିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ତେବେ ରାଜଧାନୀରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧ ହଜାରରୁ କମ୍ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ, ତେଣୁ ବହୁତ କମ୍ ମାମଲା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆସିଛି। କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରାୟ ୯୫୬ ଟି କରୋନା ମାମଲା ରେକର୍ଡ଼ ହୋଇଛି। ତେଣୁ କମ୍ ହେବା ସହିତ ଆମେ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମୋଦନ ଦେବୁ।

ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଲାଗୁ

୧ – ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ, ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବହାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ।

୨ – କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ବିଭିନ୍ନ ଶିଫ୍ଟରେ ରହିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏକ ସମୟରେ ଅଧିକ ଯାତାୟାତ ନହୁଏ।

୩ – ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାଣ୍ଡମ ଆରଟି- PCR ଏବଂ RAT ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ।

୪ – ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ କରୋନା ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଅବସ୍ଥା ଏବଂ ଆଚରଣରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ, ଯେପରିକି ମାସ୍କିଂ,ଡିଏମ୍ ଅଧୀନରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳ ଗଠନ କରାଯିବ ଯିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ।

୫ – ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଇ-ପାସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ।

୬ – ମାଲିକ, ନିଯୁକ୍ତିଦାତା, କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରମାନେ ପୋର୍ଟାଲରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ଶ୍ରମିକ / କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଇ-ପାସ୍ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

୭ – ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ କିମ୍ବା ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ DDMA ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.