Home Top News ବାପା ଅଟୋ ଚାଳକ, ମା’ କପଡ଼ା ସିଲେଇ କରନ୍ତି, ଝିଅ ହେଲେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରନର୍...

ବାପା ଅଟୋ ଚାଳକ, ମା’ କପଡ଼ା ସିଲେଇ କରନ୍ତି, ଝିଅ ହେଲେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରନର୍ ଅପ୍

113

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦେଓରିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଗରିବ ପରିବାରର ଝିଅ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ଓମପ୍ରକାଶ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ମାନିଆ ସିଂ VLCC ଫେମିନା ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୦୨୦ – ରନର୍ ଅପ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାର ସହ ସହରକୁ ତାଙ୍କ ନାମ ଆଣିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମାନିଆ ଭିଏଲସିସି ଫେମିନା ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୦୨୦ – ରନର୍ ଅପ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଛି।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦେଓରିଆ ଜିଲ୍ଲାର ବୈତରଣପୁର ବ୍ଲକର ବିଷ୍ଣୁପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ମାନିଆ ଦେଓରିଆରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ମାନିଆ ଲୋହିଆ ଇଣ୍ଟର କଲେଜରେ ମଧ୍ୟ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି।

ମାନିଆଙ୍କ ପିତା ଓମପ୍ରକାଶ ସିଂ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ଅଟୋ ଚଳାଉଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ମାନିଆଙ୍କ ମାତା ମନୋରାମା ଦେବୀ ନିଜେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଟେଲରିଂ କରନ୍ତି। ମାନିଆଙ୍କ ପିଲାଦିନ ଦାରିଦ୍ରରେ ବିତାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅବହେଳାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ। ମାନିଆ ସିଂ ସ୍ମାର୍ଟ ଥିଲେ, ସେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଛାତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି।

ମାନିଆ ସିଂ VLCC ଫେମିନା ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୦୨୦ – ରନର୍ ଅପ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଏକ ନୂତନ ଦୀଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ମାନିଆଙ୍କ ସଫଳତା ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ ହୋଇପାରିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ସେହି ସମସ୍ତ ଲୋକ ମାନିଆଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାରେ ଏବେ ପୋତି ପକଉଛନ୍ତି। ଲୋହିଆ ଇଣ୍ଟର କଲେଜର ମ୍ୟାନେଜର ଅନିଲ ସିଂ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଗ୍ରାମ ମୁଖ୍ୟ ଅଶୋକ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ମାନିଆର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳର ଅନେକ ଲୋକ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ମାନିଆ ସିଂ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ମାନିଆ ମିସ୍ ୟୁପି ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ରାତିରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମାନିଆ ଭିଏଲସିସି ଫେମିନା ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୦୨୦ – ରନର୍ ଅପ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.