Home Top News ପଞ୍ଜାବରେ ଚାଷୀ ହିଂସା: ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମାରିଲେ, କପଡ଼ା ଫାଡ଼ିଦେଲେ

ପଞ୍ଜାବରେ ଚାଷୀ ହିଂସା: ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମାରିଲେ, କପଡ଼ା ଫାଡ଼ିଦେଲେ

57

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୭-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ଆଇନକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ, ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ କୃଷକମାନେ ଗତ ଚାରିମାସ ଧରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଦାବି ପୂରଣ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ଏବେ କ୍ରୋଧିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଏବେ ଏପରି ଏକ ଖବର ଆସୁଛି ପଞ୍ଜାବରୁ। ଯେଉଁଠାରେ ମାଲୋଟ ସହରରେ କୃଷକମାନେ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ନାରଙ୍ଗଙ୍କ ପୋଷାକ ଚିରି ତାଙ୍କ ଉପରେ କଳା କାଳି ଢାଳିଦେଇଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ନିୟମକୁ ବିରୋଧ କରି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାରିମାସ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି। ଶନିବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବର ମାଲୋଟ ସହରରେ ବିରୋଧ କରୁଥିବା କୃଷକମାନେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ। କ୍ରୋଧିତ କୃଷକମାନଙ୍କର ଏକ ଦଳ ଅବୋହରରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ନାରଙ୍ଗଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ଚିରି ଦେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ାଇଥିଲେ।

ନାରଙ୍ଗଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକ ଆକ୍ରମଣ କରି ଆହତ କରିଥିଲେ। ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପୋଷାକ ଚିରିଦେଲେ, ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କଳା କାଳି ମଧ୍ୟ ପକାଇତିଲେ। ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି ବିଜେପି ନେତାମାନେ ତୁରନ୍ତ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ବିଧାୟକଙ୍କ ଉଲଗ୍ନ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ ପଞ୍ଜାବର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ନାରାଙ୍ଗ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ପାଇଁ ନାରଙ୍ଗ ମୁକସର ଜିଲ୍ଲାର ମାଲୋଟରେ ପହଂଚିବା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି

ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗାଡିରେ କଳା ରଙ୍ଗ ଲଗାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ପୋଲିସ ବିଧାୟକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ତଥା ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ବିବାଦରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅମରିନ୍ଦର କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ: ବିଜେପି

ଏହାର ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବିଜେପି ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛି। ଦଳର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତରୁଣ ଚୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.