Home Top News ଭାରତର ପାରା ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ଭବୀନା ପଟେଲ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଇତିହାସ : ମିଳିଲା...

ଭାରତର ପାରା ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ଭବୀନା ପଟେଲ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଇତିହାସ : ମିଳିଲା ରୌପ୍ୟ ପଦକ

50

ଟୋକିଓ/ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୯ ଅଗଷ୍ଟ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଟୋକିଓ ପାରାଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତର ପଦକ ଜିତିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଭାରତର ଭାଭିନା ପଟେଲ ପ୍ରଥମ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ହୋଇ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆଜି ଫାଇନାଲରେ ଚାଇନାର ୟିଙ୍ଗ ଜୋଙ୍କଠାରୁ ୦-୩ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ଭବୀନା ପଟେଲ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ବର୍ଗରେ ସର୍ଭିୟା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ୪ ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଚାଇନାର ଜିଆଙ୍ଗ ମିଆଓଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏହା ପରେ ସେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାଭିନା ବୋରିସ୍ଲାଭା ରାଙ୍କୋଭିକ୍ ପେରିକଙ୍କୁ ୩-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।

ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ ଗେମ୍ସରେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଭବିନା ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି।

ଭାରତ ପାଇଁ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଆଣିଥିବା ପଟେଲ କ୍ରମାଗତ ତିନିଟି ସେଟ୍ – ୭-୧୧, ୫-୧୧, ୬-୧୧ ରେ ଚାଇନାର ଶୀର୍ଷ ମାନ୍ୟତା ଖେଳାଳି ୟିଙ୍ଗଙ୍କଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.