ad
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ

ବ୍ରିଟେନ ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ୧୦ ବର୍ଷର ଭାରତୀୟ ଝିଅ ସୁପର୍ନିକା ନାୟାର

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବ୍ରିଟେନର ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଛନ୍ତି ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ସିଙ୍ଗର ସେନ୍ସେସ୍ ସୁପର୍ନିକା ନାୟାର।

ସୁପର୍ନିକା ନାୟାର, ବ୍ରିଟେନର ଗଟ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି। କେରଳର ମୂଳ ନିବାସୀ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳିକା ଜେଣ୍ଡାୟାଙ୍କ ‘ନେଭର୍ଲ୍ୟାଣ୍ଡ’ର ଶୋ ପରେ ସୋ’ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ତଥା ସାନ୍ତ୍ୱନା ପାଇଁ ଜଜ୍ ଆଶଲି ବାନଜୋ, ଅମାଣ୍ଡା ହୋଲଡେନ୍, ଡେଭିଡ ୱାଲିୟମସ୍ ଏବଂ ଆଲେଶା ଡିକ୍ସନଙ୍କକାଙ୍କର ଭୁରୀ ଭୁରୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ସୁପର୍ନିକା କହିଛନ୍ତିଯେ, ମଞ୍ଚରେ ଗୀତ ଗାଇବା ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା।

“ଲାଇଟ୍, କ୍ୟାମେରା, ମ୍ୟୁଜିକ୍- ଏସବୁ ବହୁତ ବଡ। ଦିନେ ମୁଁ ଜଣେ ଗାୟକ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ”

୨୦୧୪ ରେ ବ୍ରିଟେନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିବା ଡଃ ବିନୁ ଏବଂ ରଣଜିତାଙ୍କ ଠାରୁ ଜନ୍ମିତ ସୁପର୍ଣ୍ଣିକା।
ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ମାଇକେଲ ମ୍ୟାକ୍ଇଣ୍ଟ୍ରିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ବିସିସିଆଇ ‘ବିଗ୍ ସୋ’ରେ ସେ ଆସିସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଶୋ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଅଟନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଅଛି ଏବଂ ସେହି କୋମଳ ବୟସରେ ଶିକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ସ୍କୁଲ ମଞ୍ଚରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ପିଆନୋ ବଜାଇବା ମଧ୍ୟ ଶିଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଜନ କନସର୍ଟ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ମହୋତ୍ସବରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଇଁ ଗାଇଥିବା ‘ବନ୍ଦେ ମାତାରମ’ ତାଙ୍କୁ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ଷ୍ଟାର କରିଥିଲା।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top