ad
ଓଡ଼ିଶା

୦୪ ଅକ୍ଟୋବର ରବିବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ – ପ୍ରଣୟ ପ୍ରସଂଗ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। କିନ୍ତୁ ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉଲ୍ଲାସମୟ ବାତାବରଣ ରହିବ। ମାନସିକ ରୂପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ଏବଂ ଫୂର୍ତ୍ତିର ଅନୁଭବ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ନ ମିଳିବା କାରଣରୁ ନିରାଶା ହେବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ପ୍ରବାସକୁ ସମ୍ଭବତଃ ଟାଳି ଦିଅନ୍ତୁ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ନୁହେଁ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନକୁ ଖୁବ ଏଞ୍ଜଏ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ରୋମାଞ୍ଚକ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଲଭ ପାର୍ଟନରକୁ ଲାଇଫ଼ ପାର୍ଟନର ବନାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଇଚ୍ଛା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି, ମିଡ଼ିଆ ଏବଂ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସଲଗ୍ନ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ବର୍ଷ ବହୁତ ଲକି ରହିବ। କିନ୍ତୁ ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ମହଁଗା ପଡ଼ିପାରେ। ମନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବେଚୈନୀ ହୋଇପାରେ ଅଥବା ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଅଜ୍ଞାତ ଭୟ ମଧ୍ୟ ରହିପାରେ।

ବୃଷ – କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଶୀଘ୍ର ମିଳିବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ପରେ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହେବ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ରହିବ। ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ପ୍ରସନ୍ନତା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯୋଜନାନୁସାରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାରର ସଙ୍କଟରେ ନ ପଡିବାପାଇଁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଉପଦେଶ ମାନନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥଳରେ ଆଜି ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ସହ ପ୍ରେମରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ। ଉଗ୍ର ଚର୍ଚ୍ଚା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଆପଣ ପାଇଁ ହିତକାରୀ ରହିବ। ଆଜି ଭାଗ୍ୟ ସାଥି ଦେଉ ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରିୟତମଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ କିମ୍ବା ଅସ୍ଥିରତାର ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ କିମ୍ବା ଚାକିରି-ପେଶା ଲୋକମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ବଦଳରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଲାଭ ମିଳିବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପୈତୃକ ସଂପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆ ବାହନ କିମ୍ବା କୌଣସି ଘର କିଣି ପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂରା ଜୋଶ ଏବଂ ଉର୍ଜ୍ଜାରେ ଭରି ରହିବେ। ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ ଯୋଗ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ – ଆପଣ ନିଜର ପରିଜନମାନଙ୍କର ଖୁସିର କାରଣ ବନିବେ ଏବଂ ନିଜର ପରିବାରର ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲଭାବରେ ବୁଝିବେ। ଆଜିର ଅଧିକାଂଶ ଭାଗ ଆପଣଙ୍କୁ ପାରିବାରିକ ଖୁସି ଦେବ। ଘରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ଭାବୁକତା ଆପଣକୁ ଅସ୍ଵସ୍ଥ କରିପାରେ। ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଜି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ସହିତ ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରକ୍ଷା କରିବେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ନୂଆ ରିଲେଶନଶିପ ଅଛି ତେବେ କାମୁକ ବିଚାରରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ନା ହିଁ କୌଣସି ସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଭାବରେ ଚାପ ପକାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମର୍ଯ୍ୟାଦାର ସହିତ ରହିବାକୁ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଧନ ଲାଭ ଆର୍ଥିକ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅତି ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଆମଦାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ରୋତ ଖୋଲିବ ଏବଂ ଆପଣ ଭଲ ଅର୍ଥ କମାଇବାରେ ସଫଳ ରହିବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ପର୍ଯାପ୍ତ ଶୟନ କରନ୍ତୁ। ମନକୁ ସ୍ଥିର ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଧ୍ୟାନ କରି ପାରନ୍ତି। ଏହି ବର୍ଷ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କୌଣସି ପୀଡ଼ା ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ – ଆଜି ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସରେ ନିଜର ଆପଣ ନିଜକୁ ଭୁଲାଇ ଦେବେ। ମନୋରଞ୍ଜନ ପ୍ରବୃତ୍ତିରେ ଆପଣ ମଗ୍ନ ରହିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରବାସ କିମ୍ବା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଭଲ ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟ ଏବଂ ଭଲ ବସ୍ତ୍ରାଳଙ୍କାର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବ୍ୟବସାୟୀକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଘ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ତର୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଟାଳି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ କିମ୍ବା ଉଗ୍ର ଚର୍ଚ୍ଚା ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାମଲା ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମରେ କଠିନତା ରହିବ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରେମକୁ ନେଇକରି ଦୃଢ଼ ରହିବେ। ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରେମ ତଲାସରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସଚ୍ଚା ପ୍ରେମ ମିଳିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଜୀବନ ମଜଭୁତ ରହିବ। ଅବଶ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇକରି ପାର୍ଟନର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ମତଭେଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ସେଥିପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ କାମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ମତଭେଦକୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜକୁ ଫିଟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଯୋଗ ବ୍ୟାୟାମ, ଜଗିଙ୍ଗ୍, ରନିଙ୍ଗ ଆଦି କରିପାରନ୍ତି। ନିଜର ଦୈନିକ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟାକୁ ହୈଲ୍ଦୀ ବନାନ୍ତୁ। ପ୍ରାତଃ ଶୀଘ୍ର ଉଠନ୍ତୁ ଏବଂ ରାତ୍ରିରେ ଠିକ ସମୟରେ ଶୁଅନ୍ତୁ।

ସିଂହ – ବ୍ୟବସାୟିକ ସ୍ଥଳ ଉପରେ ବାତାବରଣ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ପ୍ରଭୁଙ୍କର ଭକ୍ତି ଏବଂ ଯୌଗିକ ଧ୍ୟାନରେ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାପାଇଁ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ସାହାରା ନିଅନ୍ତୁ। ଆପଣ କିଛି ଅଧିକ ହିଁ ଭାବୁକ ହେବେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ମନର ବ୍ୟଥାରେ ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଧନର ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଅନୈତିକ ତଥା ନିଷେଧାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରୁ ଦୂରରେ ରହିବେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଫିସ୍ ଅଥବା କଲେଜରେ ନୂଆ ରିଲେଶନଶିପର ପ୍ରାରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମରେ ସାଥୀକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାବନାଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଝିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଏହା ବୁଝନ୍ତୁ କି ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କ’ଣ ଚାହୁଁଛି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଯଦି ଆପଣ ପାର୍ଟନରଶିପରେ ବିଜନେସ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସି ବିଦେଶୀ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ମିଶିକରି ବିଜନେସ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବିଜନେସ ପାର୍ଟନରର ସହଯୋଗରେ ଜବରଦସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଜୀବନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ୱଳ୍ପ ସୁସ୍ଥ ରହିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି କରନ୍ତି ତେବେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଅସୁବିଧା ଆସିବ ନାହିଁ।

କନ୍ୟା – ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଆପଣ ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବେ। ବୌଦ୍ଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନିଜର ତାର୍କିକ ବିଚାରକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଭାଗୀଦାରୀରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ। କିଛି କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ସେହି ଦ୍ରବ୍ୟର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ, ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବ। ନିଜର ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା ରଖିବାକୁ ତଥା ନିଜର କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ସାମନାରେ ଏପରି ଅନେକ ମୌକା ଆସିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଜର ସଚ୍ଚା ପ୍ରେମକୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ। ଅବଶ୍ୟ ଏମିତି କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯାହା ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଚତୁରତାର ସହିତ ଆର୍ଥିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବେ ଏବଂ ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଏହି ବର୍ଷ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରି ନିଜର ବିଜନେସର ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ପୀଡାରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବାସୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଫାଷ୍ଟ ଫୁଡ୍, ତୈଳ ଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି କମି ଦେଖାଯାଉଛି ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ଚିକିତ୍ସା କରାନ୍ତୁ।

ତୁଳା – ଯାତ୍ରାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସତେଜ ଅନୁଭବ ହେବ। ଫୁର୍ତ୍ତି ଏବଂ ଉଲ୍ଲାସ ଅନୁଭବ କରିବେ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ଆନନ୍ଦପ୍ରଦ ଏବଂ ଶାନ୍ତ ରହିବ। ଶୁଭ ପ୍ରସଂଗର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଭବୀ ଲୋକମାନଙ୍କର ସେହି ରାୟ ଅବଶ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାନ୍ତୁ। ଘରର ସଂପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୌଣସି ଭାବରେ ବିବାଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ପତି ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧୁର ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିବ ତଥା ଏକ ଦ୍ୱିତୀୟର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗର ଭାବନା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜର କାରବାରକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବେ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଫାଇଦା ଦେବ। ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟର ମଧ୍ୟ ସାଥି ମିଳିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଛୋଟ-ମୋଟ ଅସୁବିଧା ସାମନା କରିପାରନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ଆଖିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ କଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବିଚ୍ଛା – ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତିର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରିଥିବା ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ସଫଳ ବନାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଶାରୀରିକ ଫୁର୍ତ୍ତି ତଥା ମାନସିକ ଉଲ୍ଲାସ ଏବଂ ଚେତନାଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଭାବ ରହିବ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ଅପମାନ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଧନହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ରିଲେଶନଶିପ ମଜଭୁତ ହେବ। ପ୍ରେମିକ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିବ। ତା’ ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ପରସ୍ପର ବିନା ନିଜକୁ ଅଧୂରା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ରହିବ। ଏହି ବର୍ଷ ଚାକିରିରେ ପ୍ରମୋସନ କିମ୍ବା ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯଦି ଜବ ଚେଞ୍ଜ ବିଷୟରେ ଭାବୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଅଫର ମିଳିବାର ସମ୍ବାବନା। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇକରି ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ମନୋରଞ୍ଜନର ସାହାରା ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ବୁଲିବାର ଶୌକୀନ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କୌଣସି ହିଲ ଷ୍ଟେସନ ବୁଲିବାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ।

ଧନୁ – ସହକର୍ମିମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବା ପରେ ଆନନ୍ଦ ଦୁଇଗୁଣ ହୋଇଯିବ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଭେଟ ଆନନ୍ଦଦାୟୀ ରହିବ। ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧି ହେବ। ସାମାଜିକ ରୁପରେ ମାନ-ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ପରନ୍ତୁ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ମନରେ ଉଦାସ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ ହେବ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ କ୍ଲେଶମୟ ରହିବ। ସ୍ଥାବର ସଂପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପତ୍ର ବିଷୟରେ ସାବଧାନୀ ରକ୍ଷା କରିବେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବିଗଡ଼ି ପାରେ। ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରିୟତମର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ପହଁଚିବ। ଆପଣ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର କମ୍ପାନୀକୁ ଭଲବାବେ ଏଞ୍ଜଏ କରିବେ। ସାଥିରେ କୌଣସି ପାର୍ଟିକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସମୟ ରହିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କିଛି ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇକରି ପାର୍ଟନର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ମତଭେଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ସେଥିପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ କାମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ମତଭେଦକୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜୀବନସାଥୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ତାଙ୍କୁ ପେଟ କିମ୍ବା ମୁଣ୍ଡରେ ବ୍ୟଥା କିମ୍ବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ ସେଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।

ମକର – ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ଭାବରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତିର ଅବସରକୁ ଠୋକରାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ହିତକର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ନ ହେବା କାରଣରୁ ହତାସାର ଅନୁଭବ ହେବ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଥବା ତା’ର ବିଷୟରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନ ନେବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣରେ କ୍ଲେଶର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ରହିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ। ପ୍ରେମୀ/ପ୍ରେମିକାଙ୍କର ମିଳାମିଶାରୁ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରଗାଢ଼ତା ବଢ଼ିବ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶ୍ଵାସର ଭାବନା ଜାଗୃତ ହେବ ତଥା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରସ୍ପରର ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ପାର୍ଟନରଶିପରେ ବିଜନେସ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସି ବିଦେଶୀ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ମିଶିକରି ବିଜନେସ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବିଜନେସ ପାର୍ଟନରର ସହଯୋଗରେ ଜବରଦସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତାଜନକ ସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ପୁରୁଣା ଯୋଡ଼ର ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ଆଘାତ ଇତ୍ୟାଦିର ସମ୍ଭାବନା ଯୋଗ ଅଛି। ଯାହା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ କରିପାରେ ସେଥିପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ – ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ତଥା ଭାଇ- ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ବିତାଇବେ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାଜିତ କରିବେ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ପ୍ରବାସ ଯାତ୍ରା ହେବ। ଜୀବନରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଅନୁଭୂତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ହସ ମଜାର ଅଭ୍ୟାସ ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷମତା ବିକଶିତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରିତ କରିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରେମ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜର ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ପ୍ରତି ଭଲ ଭାବନା ରଖିପାରନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଜୀବନ ମଜଭୁତ ରହିବ। ଆପଣ ଚତୁରତାର ସହିତ ଆର୍ଥିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବେ ଏବଂ ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟୀ ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରି ନିଜର ବିଜନେସର ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜକୁ ଫିଟ ରଖିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ଏବଂ ଏକ୍ସରସାଇଜ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କର ଉପଦେଶ ନିଅନ୍ତୁ।

ମୀନ – ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। କାର୍ଯ୍ୟ ସିଦ୍ଧି ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରାପ୍ତି ଦ୍ୱୟର ଆଜି ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଆପଣ ଉତ୍ସାହୀ ତଥା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବେ। ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଆପଣକୁ ଉତ୍ସାହ ରହିବ। ଆପଣ କିଛି ଦ୍ଵିଧାରେ ରହିବେ। ଘରେ ତଥା ବ୍ୟବସାୟିକ ସ୍ଥଳରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ରହିବ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କିମ୍ବା ନିରର୍ଥକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ବାଣୀ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତନର କାରଣ ଭ୍ରାନ୍ତି ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପ୍ରେମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି କୁଆଡେ ବୁଲିବାକୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କୌଣସି ପ୍ଲାନିଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସେଥିରେ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଭଲ ଉପହାର ସହିତ ନିଜର ମନର କଥା କରିବାର ପ୍ଲାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ଲାନିଙ୍ଗ ସଫଳ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ନିବେଶ ଅଥବା ଶେୟାର ବଜାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ମିଳିବାରର ଯୋଗ ଦେଖାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ ସେଥିପାଇଁ ଧନର ସଞ୍ଚୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ସମସ୍ୟାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଶାରୀରିକ ପୀଡ଼ା ହୋଇପାରେ। ଯେପରିକି – ନେତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧୀତ କଷ୍ଟ, ଅନିଦ୍ରା ସମସ୍ୟା, ଯୋଡ଼ରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ରୋଗ ଆଦି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top