ad
ଓଡ଼ିଶା

୧୪ ଅକ୍ଟୋବର ବୁଧବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜି ବିଚାରର ଗତିଶୀଳତାରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀମୂଳକ ରହିବ ଏବଂ ସେଥିରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରି ଭଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ମାନସିକ ରୂପରେ ଆଜିର ଦିନ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଅଡ଼ୁଆ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ଶକ୍ତିହୀନ ହେବା ଏବଂ ଆଲସ୍ୟର କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ରହିବ ନାହିଁ। ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅସୁବିଧାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଧନର ଅପବ୍ୟୟ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବାଧା ଆସିପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ରାଜକୀୟ ବାଧା ହଇରାଣ କରିପାରେ।

ବୃଷ : ମାନସିକ ଚିନ୍ତାରେ ବୁଡ଼ି ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଜିଦ ସ୍ଵଭାବକୁ ଆଜି ତ୍ୟାଗ କରନ୍ତୁ, ନ ହେଲେ କାହା ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଲେଖକ, କାରୀଗର ଏବଂ କଲାକାରମାନଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣ କ୍ରୋଧରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। କାମବୃତ୍ତି ଏବଂ ଚୋରୀ ପରି ଅନୈତିକ ବିଚାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ କାରଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଗଡ଼ି ପାରେ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ବିଘ୍ନ ଆସିପାରେ। ପରିବାରରେ ଝଗଡ଼ା ନହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।

ମିଥୁନ : ସତେଜ ଅନୁଭବ ସହିତ ଆଜି ଦିନର ପ୍ରାରମ୍ଭ ହେବ। ଘର କିମ୍ବା ବାହରେ ସାଙ୍ଗ ତଥା ପରିବାରର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ମନପସନ୍ଦ ଖାଇବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଉତ୍ତମ ବସ୍ତ୍ରାଭୁଷଣ ସହିତ ବାହରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଉତ୍ସାହିତ ରହିବେ। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ଦିନ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। ଘରର ଲୋକମାନଙ୍କର ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଉପହାର ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା।

କର୍କଟ : ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ନ ହେଉ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। କୁଟୁମ୍ବମାନଙ୍କ ଏବଂ ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ମନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅନିଶ୍ଚିତତା କାରଣରୁ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ, ଅନ୍ୟଥା କାହା ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆଜି ଆପଣ ରହସ୍ୟ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗେଇ ହେବେ। ବନ୍ଧୁ-ବାନ୍ଧବ ମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ଭଲ ରହିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ ଅଟେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତା ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କଠାରୁ ବିଜୟ ମିଳିବ। ଛୋଟ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧି ସହିତ ସାମାଜିକ ମାନ-ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ।

ସିଂହ : ସମୟରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନ ପାଇବା କାରଣରୁ ଆପଣ ଭଲ ସୁଯୋଗ ହାତରୁ ଛାଡ଼ିପାରନ୍ତି। ବିଚାରରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅଟକି ରହିବ। ମିତ୍ର ବର୍ଗଙ୍କ ତରଫରୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ହେବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହେବ। ଭଲ ଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ରହିବ। ଆପଣ ଆତ୍ମିୟଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପଛରେ ଧନ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସାଥି ମିଳିବ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଲାଭ ସହିତ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ।

କନ୍ୟା : ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସଫଳ ଆୟୋଜନ ଆପଣ କରି ପାରିବେ। ବ୍ୟାପାରୀ ବର୍ଗ ଏବଂ ଚାକିରିପେଶା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର କୃପା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପ୍ରମୋସନର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଯାଉଛି। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ହେବ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦର ମାହୌଲ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆୟୋଜନ କରି ପାରିବେ। ଚାକିରିପେଶା ଏବଂ ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ଚାକିରିପେଶା ଲୋକମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚାଧିକାରିମାନଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ରହିବ। ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ପ୍ରମୋଶନରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଉପହାର ଏବଂ ମାନ-ସମ୍ମାନରେ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ।

ତୁଳା : ଚାକିରି ପେଶାଲୋକଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ବର୍ଗର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଅସନ୍ତୋଷ ସହିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। କୌଣସି ବାହରଲୋକ କାରଣରୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରାର ଯୋଗ ଅଛି। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ଟାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆଜିର ଦିନ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାଗିଦାରୀ ମଧ୍ୟରେ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସାମାଜିକ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ବିପରୀତ ଲିଂଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ଭେଟ ହୋଇପାରେ। ଏଥିରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

ବିଚ୍ଛା : କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ, ନୂଆ ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବନ୍ତୁ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବାରୁ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ନିଜର କାମକୁ ସମୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ। ଖାଇବା-ପିଇବା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଘରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ ଏବଂ ମନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ। ଆରୋଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିବ। ଆର୍ଥିକ ରୂପରେ ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ଯଶ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ସାଥିରେ କାମ କରିବା ଲୋକଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ମା’ଘରୁ ଭଲ ସମାଚାର ଆସିବ।

ଧନୁ : ଆଜି ବୌଦ୍ଧିକ ଏବଂ ତାର୍କିକ ବିଚାରପାଇଁ ସମୟ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। ସମାଜରେ ମାନ-ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହେବ। ତାଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ କିମ୍ବା ମନୋରଞ୍ଜନ ସ୍ଥଳକୁ ଯିବାର ଆନନ୍ଦ ମିଳିବ। ଭାଗିଦାରୀରେ ଲାଭ ହେବ। ଆଜିର ଦିନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ, କାରଣ ମନ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ନିଜର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ, ଧନହାନି ଏବଂ ମାନହାନି ହୋଇପାରେ। କାଗଜପତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶେଷ ସାବଧାନ ରହିବେ।

ମକର : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟାପାରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ଆଇନ୍ ଚକ୍କରରେ ପଡ଼ନ୍ତୁନାହିଁ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବ୍ୟାପାର ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଯୋଜନା ସଫଳତା ପୂର୍ବକ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ଟଙ୍କା ଦେବା-ନେବା ସଫଳ ରହିବ। ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ଅଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯଶ ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସୁଖ ପୂର୍ବକ ବିତିବ। ବୌଦ୍ଧିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଏବଂ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଦିନ ବିତିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ଆଜି କଳ୍ପନାଶକ୍ତି ଏବଂ ସୃଜନାତ୍ମକଶକ୍ତିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଉପଯୋଗ ଆପଣ କରି ପାରିବେ। ସନ୍ତାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଗତି ହେବ ଏବଂ ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଶାରୀରିକ ଫୁର୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ମନର ଆଭାସ ହେବ। ଉପରେ ମନରେ ଆସୁଥିବା ବିଚାର ଆପଣଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ।

କୁମ୍ଭ : ଲେଖନକାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ କରି ପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ବିଚାର କୌଣସି ଏକ କଥା ଉପରେ ସ୍ଥିର ହେବ ନାହିଁ ତଥା ସେଥିରେ କ୍ରମାଗତଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ ନୂଆ କାମର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଜି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ମାନସିକ ବ୍ୟାକୁଳତା ଅଧିକ ରହିବ ଏବଂ ଏକାଗ୍ରତା କମ ରହିବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଧନ ଖର୍ଚ ହୋଇପାରେ। ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଆଜି ବିଶିଷ୍ଟ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଜି ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ଛୋଟ ଲାଭ ପଛରେ ବଡ଼ ହାନି ନ ହୋଇଯାଉ ଏହାର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ, ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ହିଁ ଦିନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯିବ।

ମୀନ : ବାସଗୃହ ବାହନର କାଗଜପତ୍ରକୁ ସମ୍ଭାଳିକରି ରଖିବେ। ପରିବାରର ମାହୌଲ ନ ବିଗୁଡ଼ୁ, ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଧନ ହାନି ନ ହେଉ, ଏଥିପାଇଁ ଭାବିବିଚାରି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ। ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଶେୟାର ମାର୍କେଟରେ କିମ୍ବା ସଟ୍ଟା ବ୍ୟାପାରରେ ନିବେଶ କରିପାରନ୍ତି। ଅଚନାକ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦରେ ଗୃହସ୍ଥ ବାତାବରଣ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ। ଗୃହଣିମାନଙ୍କୁ କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ମାନସିକ ଅସନ୍ତୋଷ ରହିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆଖିରେ ପୀଡ଼ା ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ଉପରେ ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକଲେ ଭଲ ହେବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top