Home Top News ୧୨ ମଇ ବୁଧବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

୧୨ ମଇ ବୁଧବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

223

ମେଷ: ଦିନ ଆରମ୍ଭରେ ଆପଣ ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ। ଶରୀର ଏବଂ ମନର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ସାହକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ। ସ୍ନେହୀ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସ୍ନେହ ସମାରୋହକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ ରହିବ। ଖାଦ୍ୟରେ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାରକୁ ମନେରଖନ୍ତୁ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ମନର ଉଦାସୀନତା ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ଯେପରି କରିବ ନାହିଁ। ଆଜି ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ ହେବ। ତେଣୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ଏବଂ ରାଗଦ୍ଵେଷରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନିଜର ଲୁକ୍କାୟିତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ଭାଳିକରି ରହିବେ। ରହସ୍ୟମୟୀ କଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ରୁଚି ରହିବ ତଥା ଗୂଢ ବିଦ୍ୟା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ଅଧିକ ରହିବ। ସମ୍ଭବତଃ ଆଜି ଯାତ୍ରା ଟାଳି ଦିଅନ୍ତୁ। ଯାତ୍ରାରେ ଅଣୋପେକ୍ଷିତ ବାଧା ଆସିପାରେ। ଆଜି କୌଣସି ମଧ୍ୟ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସିଦ୍ଧି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି।

ବୃଷ : ଆପଣ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆବଶ୍ୟକ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଘର ସାଜସଜ୍ଜା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଆପଣ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ। ମା ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବ। ଅଫିସରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପକୃତ ହେବେ। ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଚରଣ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବ। ପିଲାମାନେ ଉପକୃତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ନୂତନ ବନ୍ଧୁତାକୁ ନେଇ ମନ ଖୁସି ହେବ। ବାକିପଡ଼ିଥିବା ଟଙ୍କା ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ମାନସିକ ପ୍ରସନ୍ନତା ଅନୁଭବ ହେବ। ପରିବାରଜନ ତଥା ନିକଟ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବେ। ସାମାଜିକ ଜୀବନରେ ଆପଣ ସଫଳତା ଏବଂ ଯଶ ପ୍ରାପ୍ତ କରି ପାରିବେ। ବିଦେଶରେ କିମ୍ବା ଦୂରରୁ ଭଲ ସମାଚାର ମିଳିବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ମଧୁରତା ଆସିବ। ବୈବାହିକ ସୁଖ ମିଳିବ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଲାଭ ହେବ।

ମିଥୁନ : ପରିବାର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଭାବରେ ଅତିବାହିତ ହେବ। ଉଭୟ ସାଇଟରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ଏକ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଅଳସୁଆ ଲାଗିବ। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗିବ। ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବେ। ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ସୁଖମୟ ପ୍ରସଂଗ ବନିବ। ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ, କିନ୍ତୁ ତାହା ନିରର୍ଥକ ହେବ ନାହିଁ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯଶ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଭେଟ ହେବ। ରୋକିଥିବା କାମ ସଂପନ୍ନ ହେବ। କ୍ରୋଧର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ରହିବ। ବ୍ୟର୍ଥ ଉଗ୍ରତା ଟାଳିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ, ନଚେତ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ। ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

କର୍କଟ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆଚରଣ ଯଥାର୍ଥ ହେବ। ଦିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆପଣ ପ୍ରେରଣା ପାଇବେ। କିନ୍ତୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ, ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ଆପଣ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ବିପରୀତ ଦିଗକୁ ଯାଉଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। କ୍ରୋଧର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ହେବ। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ମାନସିକ ନିଶ୍ଚିତତା ହେତୁ ଆପଣ ନିଜକୁ ଖୁସି ମନେ କରିବେ। ବୃତ୍ତିଗତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆବଶ୍ୟକ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ। ଘରର ସାଜସଜ୍ଜାରେ ଆଗ୍ରହ ନେଇ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହେବ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଟିକେ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗଡି ପାରେ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଉଚିତ ନୁହେଁ। ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ଏବଂ ଉଦ୍ଵେଗ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଛାଇ ରହିବ। ଖିନ୍ନତା ରହିବ। ପେଟର ଯନ୍ତ୍ରଣା, ବିଶେଷକରି ମନ୍ଦାଗ୍ନି, ଅଜୀର୍ଣ୍ଣ ପରି ଯନ୍ତ୍ରଣାଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଆକସ୍ମିକ ଧନଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ପ୍ରିୟପାତ୍ର ଆପଣଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଦୁଃଖ ପହଁଚାଇ ପାରନ୍ତି କିମ୍ବା କଥା ନହୋଇ ପାରନ୍ତି। ଅଧିକ କାମୁକତା ଆପଣଙ୍କ ମାନଭଙ୍ଗର କାରଣ ନବନୁ ଏହାର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସମ୍ଭବତଃ ଯାତ୍ରା ଟାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।

ସିଂହ : ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ନୁହେଁ। ଘରେ ବାଦ-ବିବାଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଏପରି ଘଟଣା ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଅସୁବିଧା ହେବ। ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୁପରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ମନ କିଛି ଅଧିକ ବ୍ୟଗ୍ର ରହିବ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିବ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ିବ। ସୁସ୍ଥ ମନରେ ନିଦ୍ରା ଆସିବ ନାହିଁ। ଆପଣ କିଛି ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ଅନୁଭବ କରିବେ। ପାଣି ତଥା ମହିଳାମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚାଲିବେ। ସମୟାନୁସାରେ ଭୋଜନର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚାକିରିରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ଜମି, ସମ୍ପତ୍ତିର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ଆଜି, ଦିନର ଆରମ୍ଭରେ, ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ଚିନ୍ତା ଅନୁଭବ କରିବେ। ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧ କାହା ସହିତ ଖରାପ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ପରିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥଳରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆବଶ୍ୟକ ଆଲୋଚନା ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ବିଚାର କରିବେ।

କନ୍ୟା : ଆଜି କାମ ନକରିବାକୁ ଏବଂ ସତେଜ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ। ପ୍ରେମ ଏବଂ କ୍ରୋଧର ଭାବନା ବ୍ୟତୀତ ଆଜି ସମାନ ଭାବରେ ଆଚରଣ କରିବାର ଦିନ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଚିନ୍ତା ଅନୁଭବ କରିବେ। କ୍ରୋଧର ପରିମାଣ ଅଧିକ ହେବ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହେବ ନାହିଁ, ଏହାର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟ ସାଇଟରେ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ କାହାକୁ ଦୁଃଖ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଧାର୍ମିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନା ବୁଝି ବିଚାରି ଭାଗ ନେବାକୁ ମନା କରାଯାଉଛି। ସାଥିମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ଭାବରେ ସମୟ କଟିବ। ଭାବନାତ୍ମକ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣ ନରମ ହେବେ। ମିତ୍ର ଏବଂ ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଭେଟ ହେବ। ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହ ଆପଣ ସାମନା କରି ପାରିବେ। ଗୂଢ ତଥା ରହସ୍ୟମୟ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କଥାଗୁଡ଼ିକରେ ସିଦ୍ଧି ମିଳିବ।

ତୁଳା : ଆଜି ଦିନ ଆରମ୍ଭ ଉପଭୋଗ୍ୟ ହେବ। ଭୟଙ୍କରତା ଏବଂ ଅଧିକାରର ଅନୁଭବ ମନରେ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ଅଧିକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅବିଶ୍ୱାସୀ ହେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ଭାଷଣରେ ସଂଯମତା ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପୁରୁଣାକାମରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବ। ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନ ନେଇପାରିବାରୁ ପରିଣାମ ସ୍ଵରୂପ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ହିତକର ନୁହେଁ। ଆଜି ଆପଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଔପଚାରିକତା ରଖିବେ, ନ ହେଲେ ମନମାଳିନ୍ୟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବହାରରେ ସମ୍ଭବତଃ ଜିଦ୍ଦୀ ଭାବ ଛାଡ଼ି ଦେବେ। ଯାତ୍ରା ନ କରିବା ହିତକର। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁନାହିଁ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟରେ ଆଜି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ।

ବିଛା: ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଏବଂ ଜନସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ଅଟେ। ସ୍ୱଳ୍ପ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ସମୟ ଶୁଭ ଅଟେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ, ଆପଣ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ରହିବାର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟର ସ୍ୱାଦ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ମିଳିବ। ଆଜିର ଦିନ ସାଧାରଣତଃ ବିତିବ। ହୃଦୟ ଏବଂ ମନରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ ତଥା ସୁଖ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦ-ଉଲ୍ଲାସରେ ସମୟ କଟିବ। ମିତ୍ର ତଥା ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ମିଳିବାରେ ମନ ଅତି ପ୍ରସନ୍ନ ହେବ। ପ୍ରିୟଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଭେଟ ସଫଳ ରହିବ। ଶୁଭ ସମାଚାର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଯାତ୍ରାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଉତ୍ତମ ବୈବାହିକ ସୁଖ ଅନୁଭୂତି ହେବ।

ଧନୁ : ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ। ଆପଣ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବ, ତେବେ ଆପଣ ନିରାଶ ହେବେ ନାହିଁ। ଆଜି ସମ୍ଭବ ହେଲେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ-ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଶରୀରରେ ଶକ୍ତି ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଖୁସିରେ ଅନ୍ୟ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜିର ଦିନ କିଛି କଷ୍ଟଦାୟକ ହେବ। ଟିକେ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚାଲିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପସ୍ଥିତ ହେବ। ସ୍ଵଭାବରେ ଉଗ୍ରତା ତଥା ଆବେଶ ହେବାର କାରଣରୁ କୌଣସି ବିବାଦ ନ ହେଉ ଏହାର ବିଶେଷରୂପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ। ବାଣୀ ଏବଂ ଆଚରଣରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଧନର କିଛି ଅଧିକ ବ୍ୟୟ ହେବ। କୋର୍ଟ-କଚେରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାବଧାନ ପୂର୍ବକ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବେ। ବ୍ୟର୍ଥ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଶାନ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ।

ମକର : ଆଜି ଆପଣ ଟିକେ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ପାଇପାରେ। ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ। ଆପତ୍ତିଜନକ ଚିନ୍ତା, ଆଚରଣ ଏବଂ ଯୋଜନାଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ପରିବାରର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କ ସହ ପାରସ୍ପରିକ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ବୃଦ୍ଧି ନହୁଏ। କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ହେବ। କାରଣ ବିବିଧ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭ ହେବାର ଆଜିର ଯୋଗ ଅଛି। ମିତ୍ର ତଥା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଭେଟ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭଦାୟୀ ସିଦ୍ଧ ହେବ। ବିବାହୋତ୍ସୁକମାନଙ୍କର ବିବାହର ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଆଜି କମ ପ୍ରୟାସରେ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ। ଶୁଭ ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆୟୋଜନ ହେବ। ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁତ୍ରର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ ବସ୍ତୁକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ପତ୍ନୀଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କିଛି ଚିନ୍ତା ରହିବ।

କୁମ୍ଭ : ଆପଣଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥିର ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ। ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଆରମ୍ଭ ସମୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁକୂଳ। କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିବ। ସମ୍ପତ୍ତି କାଗଜପତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ନୁହେଁ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଧ୍ୟମ ଅଟେ। ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ପାଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ମନକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥତି ଭଲ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା ହେବ। ଯାହା କି ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଆନନ୍ଦଦାୟୀ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସହକର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ। ସାମାଜିକରୁପରେ ମାନ-ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ପରିବାରଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦ ପୂର୍ବକ ଯାତ୍ରା କରି ପାରିବେ। ଆଜି ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବାରୁ ସରଳତା ଅନୁଭବ ହେବ ଏବଂ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ।

ମୀନ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥପର ଆଚରଣ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିନ୍ତୁ। ଘର, ପରିବାର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ସମାଧାନ ଗ୍ରହଣ କରି ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିପାରିବ। ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖିବେ। ଆପଣଙ୍କ ବିବାଦ ମନଦୁଃଖକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ହେବେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ମାନସିକତା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ। ଆବଶ୍ୟକ କାରଣରୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ରହଣି ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଫାଟ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଶାରୀରିକ ଶିଥିଲତା ଏବଂ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦକୁ ସମ୍ଭବତଃ ଟାଳନ୍ତୁ। ବୈଚାରିକ ସ୍ତରରେ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂର କରି ମାନସିକ ରୁପରେ ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଯାତ୍ରା ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହେବ। ବ୍ୟାପାରୀବର୍ଗଙ୍କୁ ବ୍ୟାପାରରେ ଅବରୋଧ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.