Home Top News ମହଁଗା ହେଲା କ୍ଷୀର – ମଦର ଡାଏରୀ ବଢ଼ାଇଲା ଦର : ଏବେ ଲିଟର ପିଛା...

ମହଁଗା ହେଲା କ୍ଷୀର – ମଦର ଡାଏରୀ ବଢ଼ାଇଲା ଦର : ଏବେ ଲିଟର ପିଛା ୬୪ ଟଙ୍କା, ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି

49

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦-୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମଦର ଡାଏରୀ ପୁଣି ଥରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରରେ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଫୁଲ୍ କ୍ରିମ୍ କ୍ଷୀର ଲିଟର ପିଛା ୧ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତେବେ ଟୋକେନ୍ କ୍ଷୀର ଲିଟର ପିଛା ୨ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମଦର ଡେଇରୀର ଫୁଲ କ୍ରିମ୍ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୬୩ ଟଙ୍କା ଥିଲା ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଲିଟର ପିଛା ୬୪ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଏଥି ସହିତ ଟୋକେନ୍ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୪୮ ରୁ ୫୦ ଲିଟରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତେବେ ଅଧା ଲିଟର (୫୦୦ ମିଲି) ପ୍ୟାକ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ନାହିଁ। ସୋମବାର ଠାରୁ ନୂଆ ମୂଲ୍ୟ ଲାଗୁ ହେବ।

ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଦୁଗ୍ଧର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି। ମଦର ଡାଏରୀ ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିପାରନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୧୬ ରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଦର ଡାଏରୀ ଦୁଗ୍ଧର ମୂଲ୍ୟ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି।

ପୁନଶ୍ଚ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ମଦର ଡାଏରୀ ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆରରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଦୁଗ୍ଧ ଯୋଗାଣକାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଏବଂ ପଲି ପ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଭେଣ୍ଡିଂ ମେସିନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୈନିକ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦୁଗ୍ଧ ବିକ୍ରି କରେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.