Home Top News ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ତାଲିକା: ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ୧୨ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ...

ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ତାଲିକା: ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ୧୨ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ

175

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯-୮ :(ଓଡିଆ ପୁଅ/ପ୍ରଭାକର ଦଳାଇ) ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ମାସ ଛୁଟିଦିନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ୧୨ ଟି ଛୁଟିଦିନ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି ତେବେ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ସମାଧାନ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ୧୨ ଦିନ ଛୁଟି ପଡିବ। ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଆରବିଆଇ) ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ମୋଟ ୭ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ପଡୁଛି। ଏହି ଛୁଟିଦିନର ପ୍ରଭାବ ସମଗ୍ର ଭାରତ ଉପରେ ସମାନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ। କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଛୁଟିଦିନ ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ମୋଟ ୬ ଟି ସାପ୍ତାହିକ ଛୁଟି ପାଇବେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଛୁଟିଦିନର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧୨ କାରଣ ଏକ ସାପ୍ତାହିକ ଛୁଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ଦିନରେ ପଡୁଛି।

ଏଠାରେ ଛୁଟିଦିନର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଦେଖନ୍ତୁ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୫ – ରବିବାର।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ – ଶ୍ରୀମନ୍ତ ସଙ୍କାର୍ଦେବ ତାରିଖ (ଗୁଆହାଟି)

୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ତେଜ ହରିଟାଲିକା (ଗ୍ୟାଙ୍ଗଟକ)

୧୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ଗଣେଶ ଚତୁର୍ଦଶୀ/ ସମ୍ୱତ୍ସରୀ (ଚତୁର୍ଦଶୀ ପାକ୍) / ବିନୟାକା ଚତୁର୍ଦଶୀ / ଭାରସିଦ୍ଦି ବିନୟାକା ଭ୍ରାଟ (ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ବେଲାପୁର, ବାଙ୍ଗାଲୋର, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଚେନ୍ନାଇ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଗପୁର, ପାନଜୀ)

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୧ – ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନିବାର / ଗଣେଶ ଚତୁର୍ଦଶୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ (ପାନଜୀ)

୧୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ରବିବାର।

୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – କରିସ୍ମା ପୂଜା (ରାଞ୍ଚି)

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ – ରବିବାର।

୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ଇନ୍ଦ୍ରରାଜ (ଗ୍ୟାଙ୍ଗଟକ)

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ – ଶ୍ରୀ ନାରାୟଣ ଗୁରୁ ସମାଦୀ ଦିବସ (କୋଚି, ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍)

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ – ମାସର ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାର।

୨୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ରବିବାର।

ଅନଲାଇନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ।

ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ନାହିଁ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଗ୍ରାହକମାନେ ଡିଜିଟାଲ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ନାହିଁ। ସେମାନେ ପୂର୍ବପରି ପାଣ୍ଠି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.