Home Top News କଳାହାଣ୍ଡିର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

କଳାହାଣ୍ଡିର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

20

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪/୦୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : କଳାହାଣ୍ଡିର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ଶ୍ରୀ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ୭୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଭେଟେରାନ ଘରେ ଥିବାବେଳେ ହଠାତ୍ ହୃଦ୍‌ଘାତର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

୧୯୯୧ ରେ କଳାହାଣ୍ଡି ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନାୟକ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିକ୍ରମ କେଶରୀ ଦେଓଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ସଂସଦରେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ନାୟକ ସାମ୍ବାଦିକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ୧୯୯୫ ରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ନାୟକ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଜଡିତ ଥିଲେ।

ଦିବଙ୍ଗତ ନେତା ନାୟକଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଏବଂ ଜଣେ ଝିଅ। ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଦୁଇ ପୁଅ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ସଂସ୍କାର ପୁରୀ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସ୍ବର୍ଗତ ନାୟକ ଜଣେ ସମାଜସେବୀ ତଥା ସାମ୍ବାଦିକ ଭାବେ ବେଶ୍ ପରିଚିତ ଥିଲେ। ସେ ଅଂଚଳର ବିକାଶ ଓ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ଅନେକ ସମୟରେ ଲଢେଇ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି।

ଅବିଭକ୍ତ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଗତ ନାୟକଙ୍କ ଭୁମିକା ସର୍ବଦା ଚିରସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇରହିବ। ଜଣେ ଭଦ୍ର, ସରଳ, ନମ୍ର, ମେଳାପୀ ସ୍ୱାଭବର ସ୍ୱର୍ଗତଃ ନାୟକ ସାମ୍ବାଦିକ ଏବଂ ସମାଜସେବୀ ଭାବେ ବେଶ୍‌ ପରିଚିତ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଏକ ଅପୁରଣୀୟ କ୍ଷତି ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ କୁହାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.