Home Top News IRCTC ଆରମ୍ଭ କଲା ବସ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ସୁବିଧା ଏବଂ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍

IRCTC ଆରମ୍ଭ କଲା ବସ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ସୁବିଧା ଏବଂ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍

52

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇଆରସିଟିସି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ବସ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ସୁବିଧା। ଏହି ନୂତନ ସୁବିଧାରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ IRCTC ୱେବସାଇଟ୍ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ବ୍ୟତୀତ ବିମାନ ବୁକ୍ କରିଯାଇପାରୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ IRCTC ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବସ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ।

ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବସ୍ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ୱେବସାଇଟ୍ www.bus.irctc.co.in ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ବସ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ପାଇଁ ଆଇଆରସିଟିସି ୫୦୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟ ସଡକ ପରିବହନ ଏବଂ ୨୨ ଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ୩ ଟି ୟୁନିଅନ୍ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରୁଥିବା ଘରୋଇ ବସ୍ ଅପରେଟରଙ୍କ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇଛି। ଆଇଆରସିଟିସି ଦ୍ୱାରା ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବାର କାରଣ ହେଉଛି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ମାଇଲ୍ ସଂଯୋଗକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ରେଳ କ୍ୟାଟରିଂ ଏବଂ ଟୁରିଜିମ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ (ଆଇଆରସିଟିସି) ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଅଫର ଆଣିଛି, ଯାହା ଫେବୃଆରୀ ୨୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଧ ଅଟେ। IRCTC ଏହାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ i-Mudra ଆପ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ। ଏଥିରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଦେୟ ଏବଂ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ ପାଇଁ ଏକ ଡିଜିଟାଲ୍ କାର୍ଡ ପାଇଥାନ୍ତି। IRCTC ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି କାର୍ଡରେ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପାଇପାରିବେ।

IRCTC i-Mudra App (VISA) କିମ୍ବା RuPay Card ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇଥିବା କାରବାର ଉପରେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଆଇଆରସିଟିସି ଆଇ-ମୁଦ୍ରା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। IRCTC iMudra ର ଟ୍ୱିଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଗ୍ରାହକମାନେ ଭିସା କିମ୍ବା ରୁପେ କାର୍ଡ (VISA / RuPay) ରୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ i-Mudra ଆପରେ ୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି ତେବେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପାଇପାରିବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.