Home Top News Gmail ଡାଉନ୍‌ : ଭାରତରେ ଗୁଗୁଲର ମାଗଣା ଇମେଲ ସେବା Gmail ହେଲା ଡାଉନ୍‌

Gmail ଡାଉନ୍‌ : ଭାରତରେ ଗୁଗୁଲର ମାଗଣା ଇମେଲ ସେବା Gmail ହେଲା ଡାଉନ୍‌

36

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଗୁଗୁଲର ମାଗଣା ଇମେଲ୍ ସେବା Gmail ଡାଉନ୍ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, Gmail ସେବା ଭାରତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।

ଏହି କାରଣରୁ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏକ ଖବର ଅଛି ଯେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ Gmail ରୁ କୌଣସି ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନାହାଁନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ Gmail ରୁ ବାର୍ତ୍ତା ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଭାରତରେ Gmail ସେବା ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଠାରୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ Gmail ରୁ କରାଯାଇଥାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜିମେଲର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଭାବ ଭାରତରେ ଦେଖାଯାଉଛି।

ଗୁଗୁଲ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇନାହିଁ

ଡାଉନ୍ ଡିଟେକ୍ଟର ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରାୟ ୬୮ ପ୍ରତିଶତ ଉପଭୋକ୍ତା Gmail ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ସର୍ଭର ଡାଉନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ୧୪ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ Gmail କୁ ଲଗ୍ଇନ୍ ନକରିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଭାରତର ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ Gmail କୁ ରିପୋର୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଗୁଗୁଲର Gmail କୁ ଡାଉନ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ଡିଜିଟାଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଡାଉନ୍‌ ହେଉଛି

ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫେସବୁକ୍, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ କାମ ବନ୍ଦ କରିଦେଲା। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଭଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ନେଟୱାର୍କ ଅଟକି ରହିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ Gmail ସେବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ, ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।

https://twitter.com/servicesdown_/status/1447843753583169536

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.