ad
ଓଡ଼ିଶା

୨୯ ଜୁନ୍ ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ଗୂଢ଼ ବିଦ୍ୟାରେ ବିଶେଷ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ଆଜି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସିଦ୍ଧି ମିଳିବାର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଅଛି। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ଆଜି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଅର୍ଥ ଆଦାୟ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ବ୍ୟାପାର ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଲାଭ ଦାୟୀ ଦିବସ ଅଟେ। ଘରେ ଶୁଭ ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ପତ୍ନୀଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ରହିବ।

ବୃଷ : ଅନୁକୂଳତା ଏବଂ ପ୍ରତିକୂଳତାରେ ମିଳାମିଶା ଆଜିର ଦିନ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ନୂଆ ବିଚାରଧାରା ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ। ଆଲସ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟଗ୍ରତା ରହିବ, ଏଥିପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅଗ୍ନି, ଜଳ ଏବଂ ଅକସ୍ମାତରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ଧନର ଦେବା-ନେବାରେ ଏବଂ ଯାତ୍ରା କରିବାରେ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ହେବ। ଶିଶୁଙ୍କର ପ୍ରଗତିରେ ମନ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ। ଗୃହସ୍ଥଜୀବନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ବିତିବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଅନୁଭବ ହେବ। ଛୋଟ ଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ। ବିଦେଶରେ ସ୍ଥିତ ସମ୍ବନ୍ଧିମାନଙ୍କର ଭଲ ସମାଚାରରେ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ହେବ। ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଆକସ୍ମିକ କୃପା ଆପଣ ଉପରେ ହୋଇପାରେ।

ମିଥୁନ : ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରକୁ ମନରୁ ଦୂର କରିବାପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବାହନ ଚଲାଇବା ସମୟରେ ଅନିଷ୍ଟ ଘଟଣା ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ବୌଦ୍ଧିକ ଅଥବା ସାହିତ୍ୟିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବେ। ମାନସିକରୁପରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ପାଇଁ ମାନସିକ ବ୍ୟଗ୍ରତା ବଢ଼ିବ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ ଅଧୂରା କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବ, ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଯଶ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତି ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବ। ଖର୍ଚ୍ଚର ମାତ୍ରା ବଢ଼ିପାରେ।

କର୍କଟ : ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ, ସୁନ୍ଦର ବସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିଷୟ ସୁଦୃଢ଼ ହେବାର ପ୍ରବଳ ଯୋଗ ଅଛି। ବିଚାରରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଅଚାନକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଭାଗୀଦାରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନ୍ତରିକ ମତଭେଦ ବଢ଼ିବ। ଚାକିରି-ଧନ୍ଦାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନୂଆ କାମର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜିର ଦିନ ଶାନ୍ତି ପୂର୍ବକ କଟିବ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଲାଭଦାୟୀ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବୃଦ୍ଧିର ଯୋଗ ଅଛି। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଆକସ୍ମିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ବାଦ-ବିବାଦ ଟାଳନ୍ତୁ।

ସିଂହ : ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାପାରର ବିସ୍ତାର ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଧନ- ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ। ଉଚିତ କାରଣ ପାଇଁ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବିଦେଶ ସ୍ଥିତ ବ୍ୟବସାୟୀଜନମାନଙ୍କର ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣଙ୍କର ବୃଦ୍ଧି ହେବାରରୁ ଧନର ମାମଲାରେ ହାତ ଖୋଲା ରହିବ। ପ୍ରବଳ ଲାଭର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଅଛି। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ବିଚାରରେ ଅନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପରିସ୍ଥିତି ରହିବ। ଯାତ୍ରା ହେବ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଭାଗୀଦାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନ୍ତରିକ ମତଭେଦ ରହିବ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଜି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଘରେ ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଭୁଲ ବୁଝାବଣାରେ ମନ ଉଦାସ ରହିପାରେ। ମାତାଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ନ ହେଉ, ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ସରକାରୀ ସଂପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାଗଜାପତ୍ର ଉପରେ ମୋହର ଲଗାଇବା ବେଳେ ସାବଧାନ ରହିବେ।

କନ୍ୟା : ଆଜିର ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିପୂର୍ବକ ବିତିବ। ଆଭୂଷଣର କ୍ରୟ କରିବେ ଏବଂ ସାଥିରେ କଳା ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ରୁଚି ରହିବ। ବ୍ୟାପାର ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ। ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ସରଳତା ରହିବ। ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବାତାବରଣ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଝି ବିଚାରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ। ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ଭରା ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସମାଜରେ ମାନ-ସମ୍ମାନ ମିଳିବ।

ତୁଳା : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ଫୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ମାନସିକ ପ୍ରସନ୍ନତାର ଅଭାବ ରହିବ। ପରିବାରରେ ଉଗ୍ର ବାତାବରଣ ରହିବ। ବ୍ୟାବହାରିକ ଜୀବନରେ ମାନହାନିର ପ୍ରସଙ୍ଗ ନବନୁ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହେବ। ଆପଣ ସୃଜନାତ୍ମକ ଏବଂ କଳାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ନିବୃତ୍ତ ରହିବେ। ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଆଜି ସମ୍ଭାଳିକରି ନିଅନ୍ତୁ। ପରିଜନମାନଙ୍କର ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ନ ହେଉ, ଏଥିପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ଅଥବା ତାଙ୍କ ଚିନ୍ତାରେ ମନ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କଠାରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

ବିଚ୍ଛା : ଆଜି ସଂପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଏବଂ ଗୃହସ୍ଥଜୀବନ ବିଷୟରେ ନିରାକରଣ ଆସିବ। ବ୍ୟବସାୟାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳଅଟେ। ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ସହକାରପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଶତ୍ରୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପ୍ରତିକୂଳତା ରହିବ। ବ୍ୟାବହାରିକ ଜୀବନରେ ଅପଯଶ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କୌଟୁମ୍ବିକମାନଙ୍କ ସହିତ ମନଦୁଃଖ ଭରା ପ୍ରସଙ୍ଗ ବନିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଖାଇବା ପିଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୟାନୁସାରେ ରହିବ ନାହିଁ। ନୀଦ ମଧ୍ୟ ଇଚ୍ଛିତ ସମୟରେ ଆସିବ ନାହିଁ। ଧନ ହାନିର ଯୋଗ ଅଛି। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ସାଥିରେ କାମ କରିବା ଲୋକଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କର ଭେଟ କିମ୍ବା ଉପହାର ମିଳିପାରେ। ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ ତଥା ଆନନ୍ଦଦାୟୀ ଯାତ୍ରା ହେବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ।

ଧନୁ : ନିଜର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମନଦୁଃଖ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆଜିର ଦିନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟା-ଅଭ୍ୟାସରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବାପରି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗିବ। ମନରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ନ ହେଉ ଏହାର ନିରାକରଣ ମିଳିବ। ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଦ୍ୱୟ ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବ। ଶତ୍ରୁ ସଫଳ ହେବେ ନାହିଁ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଅସୁବିଧା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ । ଧନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତିର ହାନି ହୋଇପାରେ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ମନରେ ପ୍ରସନ୍ନତାର ଅଭାବ ରହିବାରୁ ଅନିଦ୍ରା ଚିନ୍ତିତ କରିବ।

ମକର : ଆପଣଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଆଜି ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟାପାରରେ ମଧ୍ୟ ବାତାବରଣ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଆପଣର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦର ମାତ୍ରା ବଢିବ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଚାରରେ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଏହି ହତାଶା ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ପୁଞ୍ଜି-ନିବେଶ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ବିତିବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ର, ବ୍ୟାପାର ତଥା ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟୀ ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସରଳତାପୂର୍ବକ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଘରେ କୌଣସି ଶୁଭ ପ୍ରସଂଗର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

କୁମ୍ଭ : ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ। ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହେବ। ଆଜି କିଛି ଅଧିକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବଂ ଶଲ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାରେ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚାଲିବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆଜିର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତା ପୂର୍ବକ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବାପରି ଦେଖାଯିବ। ଦଫ୍ତରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବଢ଼ିଲା ପରି ଦେଖାଯିବ। ଉପର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କର ମନ ଉପରେ ଛାଇ ରହିବ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତାପୂର୍ବକ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବେ। ଅଫିସ୍ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନୁକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିର ବାତାବରଣ ରହିବ ଏବଂ ବଡ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ।

ମୀନ : ବ୍ୟବସାୟ ତଥା ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପାଇଁ ଲାଭପ୍ରଦ ଅଟେ। ବିବାହୋତ୍ସୁକମାନଙ୍କର ବିବାହର ପ୍ରଶ୍ନର ନିରାକରଣ ଆସିବ। ଯାତ୍ରା କରିବେ ତଥା ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ଆଦି ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ବ୍ୟବସାୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସରକାରୀ ପ୍ରଭାବ ଆପଣ ଉପରେ ବଢିପାରେ। ଅଧିକ ଶ୍ରମ କରିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କମ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ରହିବ। ମନରେ ବ୍ୟାକୁଲତା ଏବଂ ଅଶାନ୍ତି ରହିପାରେ। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଳସ୍ୟ ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ। ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ସହିତ ସମ୍ଭାଳିକରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ତନ-ମନରେ ଫୂର୍ତ୍ତିର ଅଭାବ ରହିବ। କାଗଜାପତ୍ର ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରହିବେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top