ad
ଓଡ଼ିଶା

୨୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ (Aries) – ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ କୌଣସି ନୂଆ ବ୍ୟାପାରରେ ନିବେଶ ପାଇଁ ଭାବୁଛନ୍ତି ତେବେ ତା’ର ଚାବୀ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଅଛି। କାମରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦନୀ ବଢ଼ିବ। ନୂଆ ଉଦ୍ୟମ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସମ୍ପର୍କୀତ ମୌକା ମିଳିବ। ସେହିପରି ବିଦେଶ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏବେ ମାତା-ପିତାଙ୍କର ଅନାବଶ୍ୟକ ସମ୍ବନ୍ଧ ବିଗିଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ ତଥା ଘର ପରିବାରରେ ଭାଇ-ବନ୍ଧୁ ଇତ୍ୟାଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧ ବିଗଡ଼ି ପାରେ। କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ନିପଟାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଭଲ ମନ୍ଦ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ଅନୁଭବ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ନାରାଜ ହୋଇପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ଧୈର୍ଯ୍ୟରେ କାମ କରିବାକୁ ହେବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣ ଶୀର୍ଷରେ ପହଁଚିବା ପ୍ରାୟତଃ ସ୍ଥିର ଲାଗୁଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କୌଣସି ବିଦେଶୀ ସ୍ରୋତରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ଆପଣ ଊର୍ଜାରେ ରହିବେ। ଅବଶ୍ୟ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟାର ଅଭିଯୋଗ ରହିପାରେ। ଉତ୍ତମ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଜନିତ ଭୋଜନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବା ପାଇଁ ପର୍ଯାପ୍ତ ଶୟନ କରନ୍ତୁ।

ବୃଷ (Taurus) – ଆଜିର ଦିନ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଲାଭପ୍ରଦ ଅଟେ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ ଏବଂ ଏହାର ଫଳସ୍ଵରୁପ ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବିବାହୋତ୍ସୁକମାନଙ୍କୁ ଅନୁକୂଳ ଜୀବନସାଥୀ ମିଳିବାର ଦିନ। ଆନନ୍ଦରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଚିନ୍ତାଶୀଳ ମନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବେ। କ୍ରୋଧର ମାତ୍ରା ବଢ଼ିଯିବା କାରଣରୁ କାହା ସାଥିରେ ଉଗ୍ର ଚର୍ଚ୍ଚା କିମ୍ବା ବିବାଦ ନ ହେଉ। ମନରେ ବ୍ୟଗ୍ରତା ରହିବ। ସେଥିପାଇଁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ଆଶ୍ରୟ ନେଲେ ମନ ଶାନ୍ତ ହେବ। ପ୍ରେମ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ଏହି ସମୟ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି କିଛିଟା ଭ୍ରମର ସ୍ଥିତିରେ ରହିପାରେ। ନିଜର ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇକରି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଶଙ୍କା ରହିବ। ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ ହେବାପାଇଁ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାଥି ଦେବ। ଅବଶ୍ୟ ଏହି କଥାର ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ କି ଭାଗ୍ୟ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ରହିବ ଯେଉଁମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥାନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାମାନ୍ୟତଃ ଭଲ ରହିବ। ଛୋଟ-ମୋଟ ଅସୁବିଧାକୁ ଯଦି ଛାଡ଼ିଦେବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସମୟ ଭଲରେ କଟିବ। ତୈଳ ଜାତୀୟ ଏବଂ ତେଲରେ ଭଜା ଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ କରି ରୁହନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ (Gemini) – ଆଜିର ଦିନ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରରେ ଆପଣ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। କୌଣସି ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହେବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଉଚିତ ଆୟୋଜନ ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟାପାର ବୃଦ୍ଧି କରି ପାରିବେ। ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଗଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ କରିବେ। ଘରର ବାତାବରଣ କଳୁଷିତ ହେବ। ଧନର ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ସାମାନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ବିଜନେସର ନିଷ୍ପତି ଭାବନାରେ ଆସି କରି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁରାଗ ଏବଂ ପ୍ରେମ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବେ। ପ୍ରେମ ପ୍ରସଂଗରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଧନ ଲାଭ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଶୀଖରରେ ପହୁଁଚିବା ପ୍ରାୟତଃ ସ୍ଥିର ଲାଗୁଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କୌଣସି ବିଦେଶୀ ସ୍ରୋତରେ ଜଡ଼ିତ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଆପଣ ଫାଇଦା ନିଅନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ।

କର୍କଟ (Cancer) – ବ୍ୟାପାରରେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରବାସର ଯୋଗ ଅଛି। ପିତା ଏବଂ ବଡ଼ମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ। ନୂଆ ଇନକମ ସୋର୍ସ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ବଢ଼ିବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଜିଦି କରନ୍ତି ତେବେ ତାହାକୁ ପ୍ରେମରେ ବୁଝାନ୍ତୁ। ବୈବାହିକ ଜୀବନକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ରହିବାକୁ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଭାବରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ଭାବରେ କୌଣସି କଥା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏହି ସମୟ କରିପାରନ୍ତି। ସାମାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଚାକିରିରେ ପ୍ରମୋସନ କିମ୍ବା କୌଣସି ବଡ଼ ଉପଲବ୍ଧି ଆପଣଙ୍କୁ ହାସଲ ହୋଇପାରେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। କୌଣସି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇକରି ବେଚୈନୀ ଅଥବା ଚିନ୍ତା ରହିପାରେ ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହାନୀ ଦେଖାଯାଇପାରେ।

ସିଂହ (Leo) – ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦାନୀ ବଢ଼ିବ ଅବଶ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ସେହି ହିସାବରେ ବଢ଼ିବ। ସେଥିପାଇଁ ଆୟ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତାଳମେଳ ବନାଇକରି ଚାଲନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟ ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ହେଉଥିବା ଯାତ୍ରା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭକାରୀ ହେବ। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଅବଶ୍ୟ ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିବାର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଅଛି। ଆସୁଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଗୁଡ଼ିକର ସାମନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୋଶ ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ସହିତ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଗୁଡ଼ିକୁ ଏଡ଼ାଇବାରେ ସଫଳ ରହିବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ତରଫରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଖୁସି ହାସଲ ହୋଇପାରେ। ଲାଇଫ ପାର୍ଟନରକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ସାଥି ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଲଗନରେ କାମ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ହେବ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳିବ। ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଭ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ କିଛି ଗମ୍ଭୀର ଅସୁବିଧାର ସାମନା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମାମଲାରେ କୌଣସି ଦାୟିତ୍ୱ ହୀନତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି କୌଣସି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା (Virgo) – ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ରୋକିଯାଇଥିବା କାମ ଏହି ଅବଧିରେ ପୂରା ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ନୂଆ ବାସଗୃହ କ୍ରୟ କରିବାର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବନୁଛି। ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଏହି ସମୟ ଘର ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଦ୍ରବ୍ୟ କ୍ରୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ କଟୁ ସ୍ଵଭାବ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାରୁପ ବନିପାରେ। ଘର ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାଥିରେ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ। ଭାଇ, ବନ୍ଧୁ, ମିତ୍ର, ସନ୍ତାନ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ତଙ୍କ ସାଥିରେ ମଧୁର ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। କାରଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାଥିରେ ମଧୁର ସମ୍ବନ୍ଧ ହେବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୋର୍ଚ୍ଚାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମୀଙ୍କର ଭାବନାଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ମାନ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଜରୁରୀ ହେବ। ସମ୍ପର୍କରେ ପାରଦର୍ଶିତା ରଖିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ପ୍ରେମୀକ/ପ୍ରେମିକାକୁ ମିଛ କହିବେ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୁଧାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ଧନ ଲାଭ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ଶ୍ରେଷ୍ଟ ଅଟେ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ମଜଭୁତ ହେବ ଧନ ନିବେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ରହିବ। କିଛି ଲୋକମାନଙ୍କର ମେରୁ ହାଡ଼ରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ। କାମ ସାଥିରେ-ସାଥିରେ ଆରାମକୁ ମଧ୍ୟ ମହତ୍ଵ ଦେବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ।

ତୁଳା (Libra) – ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ। ଏହି ସମୟ ପରିବାରରେ ଅନେକ ଖୁସି ଆସିବ ଏବଂ ଘରେ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ସହଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଏହି ସମୟ ଆପଣ ପରିଜନ କିମ୍ବା ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ସାଥିରେ ଦର୍ଶନୀୟ ଏବଂ ତୀର୍ଥ ସ୍ଥଳର ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ଧନ ହାନିର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି ସେଥିପାଇଁ ଏହି ସମୟରେ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମାମଲାରେ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ଶେୟାର ବଜାର, ସଟ୍ଟା ଏବଂ ଲଟେରୀ ପରି ମାମଲାରେ ନିବେଶ କରିବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ କରିବାପାଇଁ ଧନ ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାବି ବିଚାରି ନିବେଶ କରନ୍ତୁ। ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ମିଳିବ। ଏହି ବର୍ଷ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ଏବଂ ଅଧିକ ମଜଭୁତ ହେବ। ମ୍ୟାରେଡ୍ ଲାଇଫକୁ ଅଧିକ ସୁଖଦ ବନାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଜୀବନସାଥୀ ସାଥିରେ ସୁନ୍ଦର ଜାଗା ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। କିଛି ଲୋକମାନଙ୍କର ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାନା ଅଛି। ଶତ୍ରୁଜନ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦବିକି ରହିବେ। ବଡ଼ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ। ବିଜନେସରେ ଇନ୍ଵେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଭାବିଚିନ୍ତି ବିଚାର କରନ୍ତୁ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ସାମାନ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଅବଶ୍ୟ ଛୋଟ-ମୋଟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଦିନ ଆପଣାଇବା ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ ରୂପରେ ଯୋଗାଭ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ।

ବିଚ୍ଛା (Scorpio) – ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ନଜର ଆସୁଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦନୀ ବଢ଼ିବ ଅବଶ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ସେହି ହିସାବରେ ବଢ଼ିବ। ସେଥିପାଇଁ ଆୟ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତାଳମେଳ ବନାଇକରି ଚାଲନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ଯିବାକୁଥିବା ଯାତ୍ରା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭକାରୀ ହେବ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ହିଁ ଭଲ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ବିନା ଜିମ୍ମେଦାରୀରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାପାଇଁ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରପର୍ଟୀ ଇତ୍ୟାଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିବେଶ କରିବାକୁ ମନ ବନାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ସମୟରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କର ପରସ୍ପରର ଭାବନାକୁ ସମ୍ମାନ କରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରେମୀ ସାଥିରେ କୌଣସି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଶିଫ୍ଟ ହୋଇପାରନ୍ତି। ତଥାପି ପରିବାରରେ ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ କମ ହେବ ନାହିଁ। ଅର୍ଥ କମାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଅବଧି ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ କଡ଼ା ପ୍ରୟାସ କରିବେ। ବିଦେଶୀ ସ୍ରୋତରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜାତକର ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଫାଇଦା ହାତକୁ ଲାଗିପାରେ। ଯାତ୍ରାରେ ଆଳସ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଅତଃ କମ ଏବଂ କେବଳ ଜରୁରୀ ଯାତ୍ରା ହିଁ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବ୍ୟର୍ଥର ଦୌଡ଼ଦୌଡ଼ି କିମ୍ବା ବ୍ୟସ୍ତତାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଗରିଷ୍ଠ ଭୋଜନ କିମ୍ବା ଅତ୍ୟଧିକ ମସଲା ଯୁକ୍ତ ଭୋଜନ କରିବାରେ ପେଟର ରୋଗ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ (Sagittarius) – ଅଫିସ୍ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳ ଉପରେ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ କାମର ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ଶିକ୍ଷା ହେତୁ ବିଦେଶ ଗମନର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପାଠପଢ଼ା ବ୍ୟତୀତ ବୌଦ୍ଧିକ ଗତିବିଧିଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣଙ୍କ ରୂଚି ବଢ଼ିବ। ଜଗନ୍ନାଥ ଆପଣଙ୍କୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉପଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ କୌଣସି ବଡ଼ ଆର୍ଥିକ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନିବେଶ କରିବାରୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଧନ ମାମଲାରେ କାହା ଉପରେ ଅଧିକ ଭରସା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଖର୍ଚ୍ଚର ଅଚାନକ ବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। କୌଣସି ନା କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରେମ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ନିଜର ପ୍ରେମର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଅବସର ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆର୍ଥିକ ମାମଲା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ବନୁଛି। ଯଦି ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି କମଜୋର ଅଛି ତେବେ ସେଥିରେ ଧୀରେ-ଧୀରେ ସୁଧାର ହେବ। ଜମାପୁଞ୍ଜିରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଏବଂ ପାଣିପାଗ ଅନୁସାରେ ନିଜର ପରିଧାନ ପ୍ରତି ଗମ୍ଭୀର ରୁହନ୍ତୁ, ସକାଳର ବ୍ୟାୟାମ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ବହୁତ ଭଲରହିବ।

ମକର (Capricorn) – ଛାତ୍ର ଏବଂ ରିସର୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କଡ଼ା ପରିଶ୍ରମର ସୁଖଦ ଫଳ ମିଳିବ। ଗୋଟିଏ କଥାର ଅବଶ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ କି ଏହି ଅବଧିରେ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ବିଲ୍କୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନହେଲେ ସଫଳତା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ନିବାସ ସ୍ଥାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇକରି ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଏପରିକି ଆପଣ ନିଜର ପରିବାରକୁ କେବଳ କମ ସମୟ ଦେଇପାରିବେ। ଏମିତି ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ କି ଆପଣ ଘରର ଖୁସିରେ ସାମିଲ ନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ କେତେବେଳେ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ତାଙ୍କ ସାଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଭଲ ରହିବ। ଅବଶ୍ୟ ଛୋଟ-ମୋଟ କଥାଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇକରି ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଖଟା ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଭାବ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ। ଏହି ସମୟ ଆପଣ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବ। ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ଧୀରେ-ଧୀରେ ଉପରକୁ ଉଠିବ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରମୋସନ ଏବଂ ବେତନ ବୃଦ୍ଧିର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବନୁଛି। ଯେଉଁ ଜାତକର ଲୋକ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଧନ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଜୀବନସାଥୀର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ମଧ୍ୟ ଆସିପାରେ। ଏହାକୁ ନେଇକରି ଆପଣ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହିପାରନ୍ତି। ଚିନ୍ତା ନେବା ଅପେକ୍ଷା ଜୀବନସାଥୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଦେଖାଶୁଣା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଭାବନାତ୍ମକ ସପୋର୍ଟ ଦିଅନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ (Aquarius) – ଏହି ସମୟ ଅନୁକୂଳତା କାରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କଡ଼ା ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ସମୟର ଫଳ ମିଳିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆର୍ଥିକ ମାମଲା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ବନୁଛି। ଯଦି ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି କମଜୋର ଅଟେ ତେବେ ସେଥିରେ ଧୀରେ-ଧୀରେ ସୁଧାର ହେବ। କାମ ବିଷୟରେ ଘରୁ ଦୂରକୁ ମଧ୍ୟ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ବୈବାହିକ ଜୀବନ ମଧୁର ବନାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କଥାଗୁଡ଼ିକୁ ମାନିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଜୀବନ ସାଥୀ ସାଥିରେ ଯୁକ୍ତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରନ୍ତୁ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ମୋହ ବଢ଼ିବ। ଆପଣ ନିଜର ସନ୍ତାନ ସାଥିରେ ଅମୂଲ୍ୟ ସମୟ ବିତାଇବେ ଏବଂ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପରକୁ ଯିବେ। ଏହି ସମୟ ଆପଣ କୌଣସି ନୂଆ ବାହନ କିମ୍ବା ଘର ଅଥବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରପର୍ଟି କିଣି ପାରନ୍ତି। ଆପଣ ପରିବାରର ଏବଂ ସ୍ଵଂୟର ସୁଖ-ସୁବିଧା ହେତୁ ଧନ ଖର୍ଚ କରିପାରନ୍ତି। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଯୋଗ ଏବଂ ଧ୍ୟାନ କରିବାରେ ଆତ୍ମ ବଳ ମିଳିବ। କାମ ସାଥିରେ-ସାଥିରେ ଖାଇବା ପିଇବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସଂତୁଳିତ ଆହାର ସେବନ ଅଧିକ କରନ୍ତୁ।

ମୀନ (Pisces) – ଏହା ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ବହୁତ ବଢ଼ିଆ ରହିବ। ପରିବାରରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସଦ୍ଭାବ ବନି ରହିବ ଏବଂ ଖୁସିର ଆଗମନ ହେବ ଏବଂ ବଡ଼-ବୃଦ୍ଧ କିମ୍ବା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରୀକମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ବନି ରହିବ। ଧନ ହାନୀର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ସମୟରେ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ଶେୟାର ବଜାର, ସଟ୍ଟା ଏବଂ ଲଟେରୀ ପରି ମାମଲାରେ ନିବେଶ କରିବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ଧନର ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାବିଚିନ୍ତି ନିବେଶ କରନ୍ତୁ। ଲାଇଫ ପାର୍ଟନରସହିତ ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ବର୍ଷର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ ସାଥିରେ ଅନେକ ଖୁସି ମନାଇ ପାରିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆନନ୍ଦ ଭରପୂର ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟ କୌଣସି ନୂଆ ବ୍ୟାପାରରେ ନିବେଶ ବିଷୟରେ ଭାବୁଥାନ୍ତି ତେବେ ଚାବି ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଅଛି। କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି କରିବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦାନୀ ବଢ଼ିବ। ନୂଆ ଉଦ୍ୟମ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ନୂଆ ମୌକା ମିଳିବ। ଘରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ପୀଡ଼ା ହୋଇପାରେ। ଅତଃ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ମାତା-ପିତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉତ୍ତମ ରହିବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top