ad
ଓଡ଼ିଶା

୧୯ ଜୁଲାଇ ରବିବାର – ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ରୂପରେ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଲମ୍ବା ସମୟର ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ। ଶରୀର ଏବଂ ମନ ସୁସ୍ଥ ରହିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୁବ ଆନନ୍ଦରେ ଦିନ କଟିବ। ଲୋକହିତ କାମ କରିବେ। ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ, କୌଣସି ବାଦ-ବିବାଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଅସଫଳତା ମିଳିପାରେ। ଜୀବନସାଥୀର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ।

ବୃଷ : ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସୌହାର୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ବନ୍ଧ ରହିବ। ବୌଦ୍ଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚା କିମ୍ବା ବାଦ-ବିବାଦରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ବାଚନ ଏବଂ ଲେଖନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରୁଚି ବଢ଼ିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ଅଟେ। ପରିଶ୍ରମ କମ ସଫଳତା ମିଳିବାର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ଠାପୂର୍ବକ ଆପଣ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ। ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରି ଲାଗିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ମିଳନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁକୂଳ ବାତାବରଣ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ସାବଧାନୀପୂର୍ବକ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ : ମହତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାପାଇଁ ଆପଣ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ମାତାଙ୍କର ମାମଲାରେ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବେ। ମାନସିକ ଆଳସ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଅନିଦ୍ରା କାରଣରୁ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ହୋଇପାରେ। ହୋଇପାରିଲେ ଯାତ୍ରା ଟାଳନ୍ତୁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ପରିଜନ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ସମୟ ବିତାଇବେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ଭାଳିକରି କରନ୍ତୁ। ସହକର୍ମିମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ କରି ପାରିବେ।

କର୍କଟ : କାର୍ଯ୍ୟର ସଫଳତା ଏବଂ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ରହିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଖୁସି ରହିବେ। ଲଘୁ ଯାତ୍ରାର ଯୋଗ ଅଛି। ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଳାମିଶା ବନି ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ତଥା ସମାଜରେ ଆଦର ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଲାଭ ହେବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହେବାପରି ଦେଖାଯିବ। ପରିବାରର ବାତାବରଣ ଆନନ୍ଦପ୍ରଦ ରହିବ।

ସିଂହ : ଦୂରରେ ବାସ କରୁଥିବା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଦେଶ ବ୍ୟବହାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ହେବ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ନିଜର ବାକପଟୁତାରେ କୌଣସି ଲୋକର ମନକୁ ଜୀତି ପାରିବେ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାମରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ହାଲୁକା ଖରାପ ରହିବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଉଗ୍ରତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଖାଇବା ପିଇବାର ପ୍ରସଂଗ ହେବ। ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଅଂକୁଶ ରଖିବେ।

କନ୍ୟା : ବୈଚାରିକ ସମୃଦ୍ଧିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ହେବ ଏବଂ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଧନ ଲାଭ ତଥା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଯୋଗ ଅଛି। ଆପଣଙ୍କ ଆଜିର ଦିନ ଆନନ୍ଦପ୍ରଦ ଏବଂ ଲାଭପ୍ରଦ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ହେବ। ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପରିସ୍ଥିତିଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରତିକୂଳତା ଦେଖାଯିବ।

ତୁଳା : ଆପଣଙ୍କ ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କୁଟୁମ୍ବ ଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ପରୋପକାର ବଦଳରେ ଉପକାର ମିଳିପାରେ। ଆୟ ଅପେକ୍ଷା ଖର୍ଚ୍ଚର ମାତ୍ରା ବଢ଼ିପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ସାହ ପୂର୍ବକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ପଦ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାର ଲାଭ ମିଳିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତା ପୂର୍ବକ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ସାମାଜିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମାନ-ସମ୍ମାନ ବଢ଼ିବ। ଧନର ନିବେଶ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ।

ବିଚ୍ଛା : ଗୃହସ୍ଥଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତିର ଅନୁଭୂତି କରିବେ। ଜୀବନସାଥୀ ତଥା ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ଚାକିରି ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଆଜି ବିରୋଧିମାନଙ୍କ ଏବଂ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।

ଧନୁ : ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟାପାରିକ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ ଅଟେ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତାପୂର୍ବକ ସଂପନ୍ନ ହେବ। ପରୋପକାର ଭାବନା ରହିବ। ଆମୋଦ-ପ୍ରମୋଦ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ କଟିବ। ପ୍ରମୋଶନ ଏବଂ ମାନ-ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ରହିବ। କ୍ରୋଧ କରିବାରେ ହାନି ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଅସୁସ୍ଥତାରେ ଆପଣ ବ୍ୟଗ୍ର ରହିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କର୍ମଚାରିମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ନକାରାତ୍ମକ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ଭାଳିକରି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ।

ମକର : ଆପଣଙ୍କ ଆଜିର ଦିନ ମିଶ୍ରତ ଫଳଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂଆ ବିଚାରଧାରା ଅମଳ କରିବେ। ଲେଖନ ଏବଂ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣଙ୍କ ସୃଜନାତ୍ମକତା ଦେଖାଯିବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଏବଂ ଖାଇବା ପିଇବାର ପ୍ରସଂଗ ବନିବ। ବାହନ ସୁଖ ମିଳିବ ତଥା ମାନ-ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ି ପାରେ। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ : ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ମନରେ ହତାଶା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ତେବେ ପରିବାରରେ ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ଧ୍ୟାନ ପୂଜନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ। ଉପହାର ଏବଂ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ।

ମୀନ : ଆଜିର ଦିନ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିରେ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। କାରୋବାରରେ ଭାଗିଦାରୀ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସମୟ ଅଟେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ନିକଟତା ଅନୁଭବ ହେବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଳନ ହେବ। ସାର୍ବଜନିକ ଜୀବନରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ମିଳିବ। ଉତ୍ତମ ବୈବାହିକ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ରୁଚି ବଢ଼ିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ରହିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ଅଟେ। ଘରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top