ad
ଓଡ଼ିଶା

୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ

ମେଷ (Aries) – ଧନ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତିର ଭଲ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଦେବ। କାମକାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ସମୟ ଅନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ନିଜ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ସାମାନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ କୌଣସି ଭାବରେ ବହୁତ ଅଧିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଶ୍ଵସ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ ସମୟକୁ ଦେଖି କରି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରନ୍ତୁ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଭଲ ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ମାମଲା ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତି ଅବିଶ୍ଵାସ କାରଣରୁ ଚିନ୍ତାର ମାହୌଲ ବନିପାରେ। କୌଣସି ଭାବରେ ଅଲଗା ହେବାର ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ, ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି କାରଣରୁ ବିବାଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନିପାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବିଶେଷ ରୂପ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ତଥା ଶତ୍ରୁଙ୍କ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଯାହାଫଳରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ନ ହେଉ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଏହାର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।

ବୃଷ (Taurus) – ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା ଇତ୍ୟାଦିରେ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ କୌଣସି ବାହରକୁ ଯାତ୍ରାରେ ଯିବାର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବନୁଛି। ଯଦି ଆପଣ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ମନ ବନାଇଛନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରୟାସ କରିବାରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଶିଘ୍ରବାଜୀରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିଜର ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଭଲ ମିଳିବ। ନିଜର ପ୍ରେମୀଜନମାନଙ୍କର ପରଷ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ଉତ୍ତମ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯଦି କୌଣସି ଭାବରେ ପରଷ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ ତେବେ ତାହାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ନିଜର ଜୀବନରେ ବଡ଼ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ପୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ବହୁତ ତ୍ୟାଗ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଯଦି କୌଣସି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ତାହାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ଭାବରେ ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିକାର ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ତ୍ଵତରି ପରିକ୍ଷଣର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିପାରେ।

ମିଥୁନ (Gemini) – ଯଦି ଆପଣ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ଭଲ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପକଡ଼ ବନାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ। ଭବନ, ବାହନ, ଇତ୍ୟାଦିର ସୁଖ ସୁବିଧା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱ ବଢ଼ି ପାରେ ତଥା ମାତା-ପିତାଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଭଲ ହେବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଅବଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ କମ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ତଥା ପଦ ପୋଜିସନ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ବ୍ୟବଧାନ କିମ୍ବା ବିଳମ୍ବ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଅତଃ ଏହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଗାଢ଼ତା ବଢ଼ିବ ଏବଂ ଏହା ସ୍ଥିତି ବନିବ। ସାହସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ପରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି କରନ୍ତି ତେବେ କୌଣସି ଭାବରେ ନିବେଶ କରିବାର ପ୍ଲାନ କରିପାରନ୍ତି କାରଣ ଏହି ମାସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଶରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଥଣ୍ଡା, କାଶ, ଜ୍ୱର, ଇତ୍ୟାଦି ସାମାନ୍ୟ ଅସୁବିଧା କିଛି ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। ସିଜନାଲ ରୋଗ ଯଦୀ ସାମାନ୍ୟ ରୁପରେ ହୁଏ ତେବେ ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ହିଁ ଠିକ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ରଖନ୍ତୁ।

କର୍କଟ (Cancer) – ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ ସ୍ଥିତି ମଜବୂତ ରହିବ। ଆପଣ ଯେଉଁ କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଟନ୍ତି ସେହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନିପାରେ। ଆପଣ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କୁ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ପୂର୍ବକ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତିରେ ପକାଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଶୁଭ କିମ୍ବା ମଙ୍ଗଳ କାର୍ଯ୍ୟ ନ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଉତ୍ତମ ହୋଇପାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ପ୍ରତିକୂଳ ହୋଇପାରେ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ କାମକାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ ତଥା ଘର ପରିବାର ରେ ଅଶାନ୍ତିର ମାହୌଲ ବନିପାରେ। ଶିଘ୍ରବାଜୀ ରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟଥା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଉଠାନାବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଟେ ତେବେ ଏହି ମାସରେ ସାମାନ୍ୟ ନିବେଶ କରିବା ଙ୍କର ପ୍ଲାନ କରନ୍ତୁ। ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ଇତ୍ୟାଦି ବଢ଼ୁଥିବା ମନରେ ଅଶାନ୍ତ ତଥା ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଜାଗ୍ରତ ରୁହନ୍ତୁ।

ସିଂହ (Leo) – ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି କରନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରମୋଶନର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଭଲ ହୋଇପାରେ ତଥା ଆବଶ୍ୟକତାନୁସାରେ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସାଥିରେ ପରସ୍ପର ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଅଚଳ ସଂପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗ ଭଲ ବନୁଛି। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇକରି କୌଣସି ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରନ୍ତୁ ଛୋଟ-ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ଗୁଡ଼ିକ ପିଛା କରିପାରନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ନିପଟାଇବା ପାଇଁ ସଜାଗ ରହିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ରାମବାଣ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଅତଃ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଭାବରେ ଚିନ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ ତଥା କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଭାବରେ ବିବାଦ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। କୌଣସି ବଡ଼ ନିବେଶ କରିବାକୁ ମନ ବଳାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ୟଥା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ଉଠାଇବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ଏବଂ ସାଥି ଦେବ ସେଥିପାଇଁ କାରବାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଭାବନା ଏବଂ ବୁଝିବା ସହିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାର କ୍ଷମତା ମଜଭୁତ ଅଟେ। ପରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ତଥା ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ଅଧିକ ରହିବ।

କନ୍ୟା (Virgo) – ପାରିବାରିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜଣେ ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ରାଜନୀତିଜ୍ଞ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ରାଜନୈତିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାପାଇଁ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରୟାସ ଅଧିକ କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ ତଥା ସଂପର୍କ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ରେ ଅଧିକ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। କୌଣସି କାରଣରୁ ବିବାଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନିପାରେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାବରେ ବିବାଦରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ। ନିଜ ଜୀବନରେ ବଡ଼ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ପୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ବହୁତ ତ୍ୟାଗ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରେମୀଜନ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ଉତ୍ତମ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ ତେବେ ତାହାକୁ ଦୂର କରିବାପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଗାଢ଼ତା ବଢ଼ିବ। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ନିବେଶର ମାର୍ଗ ଖୋଜି ପାରନ୍ତି ଏବଂ ସାମାନ୍ୟ ରୂପରେ ନିବେଶ କରିପାରନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସମୟ ଅନୁସାରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ ଅବଶ୍ୟ ମାତା-ପିତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧ ଭଲ ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ମାତା-ପିତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ।

ତୁଳା (Libra) – ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ଯଦି ଆପଣ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଯତ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷକୁ ନେଇକରି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ଭବନ ବାହନ ଇତ୍ୟାଦିର ଭଲ ଯୋଗ ବନୁଛି। ଯଦି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଏବଂ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ତାହାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଜଣେ ବୁଝିବା ଶୁଝିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରଯତ୍ନ କରନ୍ତୁ। ସାହସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ ପରନ୍ତୁ ରାଗ ଏବଂ ଚଞ୍ଚଳତା ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ମାମଲା ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତି ଅବିଶ୍ଵାସ କାରଣ ଏବଂ ଚିନ୍ତାର ମାହୌଲ ବନିପାରେ। କୌଣସି ଭାବରେ ଅଲଗା ହେବାର ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଧନର ଦବା-ନବା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ହୋଇପାରିଲେ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଧନର ଆଦାନ-ପ୍ରଦାନ କରିବା ସମୟ ସାବଧାନ ରହିବେ। ଅନାବଶ୍ୟକ କୌଣସି ଝଗଡ଼ା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କୌଣସି ପ୍ରକାରର ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅସୁବିଧା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନୁଛି। ଥଣ୍ଡା, କାଶ, ଜ୍ୱର, ଇତ୍ୟାଦି ସାମାନ୍ୟ ଅସୁବିଧା କିଛି ଅଧିକ ହୋଇପାରେ।

ବିଚ୍ଛା (Scorpio) – ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଧନ-ଧାନ୍ୟ, ଅଚଳ ସଂପତ୍ତି ତଥା ରିଲେଶନଶିପ ଆଦି ଭଲ ରହିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ବହୁତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି କରତେ ଅଟନ୍ତି ତେବେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ନିବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ଲାନ କରି ପାରନ୍ତି କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଶରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ ତା’ ବିଷୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ନେବା ପରେ ହିଁ କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ପ୍ରତିକୂଳ ହୋଇପାରେ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ କାମକାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ ତଥା ଘର ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତିର ମାହୌଲ ବନିପାରେ। ଆପଣ ପ୍ରପର୍ଟୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଲ୍କୁଲ ନିବେଶ କରିବାକୁ ମନ ବଳାନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଏମିତି କରିବାରୁ ଆପଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସମୟ ଅନୁସାରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଇତ୍ୟାଦି ବଢ଼ିବାରୁ ମନ ଅଶାନ୍ତ ତଥା ଚିନ୍ତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ। ଏପରିକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଜାଗ୍ରତ ରୁହନ୍ତୁ।

ଧନୁ (Sagittarius) – ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅବସର ମିଳିବ ତଥା ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବ। ଯଦି କୌଣସି କାମକାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡ଼େ ତେବେ ସେଥିରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ନିଜର ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ମଧୁର ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବେ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ସହଯୋଗ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରଫେକ୍ଟ ରହିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ମାମଲାରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ମାସରେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ ଜଣେ ଉଚ୍ଚ ବିଚାର ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରଯତ୍ନ କରନ୍ତୁ। ପରନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ ତା’ର ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ନେବା ପରେ ହିଁ କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବ। କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଛୋଟ ଆଘାତ ଲାଗିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସାବଧାନ ରହିବେ।

ମକର (Capricorn) – ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ସାଥି ଦେବ ଏବଂ କାରୋବାରରେ ଭଲ ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ସମୟ ଉନ୍ନତି ଦାୟକ ରହିବ। ଅତଃ ସମୟ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଘର ପରିବାରର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ ଯାହାଫଳରେ କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଗୃହ ବିବାଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ତାହା ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ହେଉ କିମ୍ବା ପ୍ରପର୍ଟୀ ସମ୍ବନ୍ଧିତ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିର ଦଖଲ କାରଣରୁ ମଧ୍ୟ ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିପାରେ। ପ୍ରେମୀଜନମାନଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆପଣ କୌଣସି ଏମିତି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯାହାଫଳରେ କି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଖରାପ ଲାଗିବ ଏବଂ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟତାର କାରଣ ହେଉ ଏପରି ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ନ ହେଉ। ଆପଣଙ୍କୁ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ କମ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ତଥା ପଦ ପୋଜିସନ ପ୍ରାପ୍ତିରେ ବ୍ୟବଧାନ କିମ୍ବା ବିଳମ୍ବ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଜଲ୍ଦିବାଜୀରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇକରି କୌଣସି ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବନିବ ନାହିଁ ପରନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆଘାତ ଇତ୍ୟାଦିର ସମ୍ଭାବନା ବନିପାରେ।

କୁମ୍ଭ (Aquarius) – ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ଗମ୍ଭୀରତା ପୂର୍ବକ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ସ୍ଥିତି ରହିବା ଭଳି ଲାଗୁଛି। ଆପଣ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତି ଜାଗ୍ରତ ରହିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ବୁଝିବା ଶକ୍ତି ସହିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାର କ୍ଷମତା ମଜଭୁତ ହେବ। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ତଥା ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ଅଧିକ ରହିବ। ଯାହା କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ କାମକାର୍ଯ୍ୟର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିପାରେ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହା ଆପଣ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନାବଶ୍ୟକ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇକରି ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ। ଜଣେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତି ଅବିଶ୍ଵାସର ଭାବନା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବା କାରଣରୁ ଚିନ୍ତାର ମାହୌଲ ବନିପାରେ। ନିଜ ସହ କର୍ମିମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଭଲ ମିଳିବ। ଧନ-ଧାନ୍ୟ, ଅଚଳ ସଂପତ୍ତି ତଥା ରିଲେଶନଶିପ ଆଦି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଅକସ୍ମାତରେ ମାସରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଛୋଟ ଆଘାତ ଲାଗିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ପାଇଁ।

ମୀନ (Pisces) – କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବ୍ୟସ୍ତତା ତଥା ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟସ୍ତତା ତଥା ଚିନ୍ତାପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତିରେ ହଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା ତଥା ବାହର ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାମକାର୍ଯ୍ୟର କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ଘର ପରିବାରଙ୍କର ସଂତୁଳନ ବନାଇ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ପାରିବାରିକ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅତଃ ଆପଣ ନିଜର ଘର ପରିବାର ପ୍ରତି ବିଶ୍ଵାସ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ମିଳାମିଶା କରି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଭଲ ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇକରି ସ୍ଥିତି ଅଳ୍ପ ପ୍ରତିକୂଳ ହୋଇପାରେ। ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଚିନ୍ତାର କାରଣରୁ ବିବାଦ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ। ଅତଃ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରି ନିଜର ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧକୁ ଭଲ ଦିଗରେ ନେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳ ହେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ସଫଳତା ମିଳିପାରେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top