Home ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୫୧ ବର୍ଷ ପରେ ପୋଲିସ ହଜିଯାଇଥିବା ପର୍ସ ମାଲିକକୁ ଫେରାଇଲା – ଖୋଲୁ ଖୋଲୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

୫୧ ବର୍ଷ ପରେ ପୋଲିସ ହଜିଯାଇଥିବା ପର୍ସ ମାଲିକକୁ ଫେରାଇଲା – ଖୋଲୁ ଖୋଲୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

90

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୦ -୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆପଣ ଥରେ ଭାବନ୍ତୁ ତ, ଆପଣଙ୍କର ଯେକୌଣସି ବସ୍ତୁ ଯଦି ୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ମିଳେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିବ? ତାହା ମୂଲ୍ୟବାନ ହେଉ କିମ୍ବା ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ନିଶ୍ଚୟ। ଏହିପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଆମେରୀକାରେ। ପୋଲିସ ୫୧ ବର୍ଷ ପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପର୍ସ ଫେରସ୍ତ କରିଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଯେତେବେଳେ ପର୍ସର ମାଲିକ ପର୍ସ ଖୋଲିଲେ, ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ସମାନ ଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଟଣା ଆମେରିକାର କାନସାସ୍ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ୧୯୭୦ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପର୍ସ ଚୋରୀ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସେତେବେଳେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ମିଳିପାରିଲା ନାହିଁ। ୨୦୨୧ ମସିହାରେ, ଗ୍ରେଟ୍ ବେଣ୍ଡ୍ ପୋଲିସ୍ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହଜିଯାଇଥିବା ପର୍ସକୁ ପାଇଥିଲେ, ଯଦିଓ ଏହା କେଉଁଠୁ ମିଳିଲା ତାହା ଜଣାଯାଇ ନାହିଁ। ପୋଲିସ ପର୍ସ ମାଲିକଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା। ଶେଷରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କାନସାସର ଲରେନ୍ସରେ ମିଳିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପର୍ସ ଦେଇଥିଲା, ଘଟଣାକୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ସମୟ ଲାଗିଲା। ଲୋକଟି ସବୁକିଛି ମନେ ପଡ଼ିବା ମାତ୍ରେ ସେ ତୁରନ୍ତ ପର୍ସକୁ ଚିହ୍ନି ଖୋଲିବା ଆରମ୍ଭ କଲା। ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା ଯେ, ପର୍ସ ଭିତରେ ଥିବା ଅନେକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଚୋରି ସମୟରେ ସମାନ ଥିଲା।

ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଘଟଣାର ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଦେଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ନିକଟରେ ଜଣେ ନାଗରିକ ପର୍ସକୁ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଏହି ପର୍ସରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଡ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ପାଇଥିଲେ। ୧୯୭୪ ରେ ଲାଇସେନ୍ସ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ପର୍ସ ମାଲିକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ଏହାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣା ପର୍ସ ମାଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ପୁରା କାହାଣୀ କହିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କ ଖୁସିର ସୀମା ନଥିଲା। ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଲାଯେ, ଯେ ସେ ନିଜ ହାତରେ ପର୍ସ ତିଆରି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ହଜି ଯାଇଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.